• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Nowe hulajnogi w Gorzowie. Jak wypadają na tle konkurencji? Sprawdzamy!

23 września 2021, 08:37
fot. facebook.com/tierscooter
W czwartek wieczorem w Gorzowie pojawią się nowe hulajnogi. Tym razem będą to pojazdy Tier Mobility. Do naszego miasta trafi na początek 100 hulajnóg. Sprawdziliśmy, jak nowy operator wypada na tle konkurencji, która już wozi gorzowian od dłuższego czasu.

Minuta użytkowania hulajnogi Tier ma kosztować 45 groszy i to na chwilę obecną będzie najtańsza oferta na lokalnym rynku.  Jednak płatne będzie odblokowanie pojazdu w zielono-czarnych barwach, za które zapłacimy 2,50 zł.  Na początek gorzowianie, którzy po raz pierwszy zarejestrują się w aplikacji, z kodem WITAJTIER otrzymają 10 minut na swój pierwszy przejazd i doświadczenie zupełnie nowej jakości e‑hulajnóg. Najbardziej aktywni użytkownicy mogą wykupić  w aplikacji tak zwany „Hello Pass” czyli pakiet darmowych odblokowań - na 30 dni za 1 zł.

 Jak nowa firma wypada na tle konkurencji? Pierwsza w Gorzowie była firma blinkee.city. Według cennika znajdującego się w aplikacji, cena za 1 minutę jazdy hulajnogą tej firmy kosztuje 59 groszy. Odblokowanie jest za darmo.

Później na naszych ulicach, czy bardziej chodnikach pojawiła się dość duża konkurencja - Bolt. Firma znana głównie z przewozów samochodami osobowymi, ma też w swojej ofercie hulajnogi. Według stanu na dzień 23 września, 1 minuta przejażdżki Boltem to obecnie koszt 50 groszy. Odblokowanie jest również darmowe.

Firma Tier wynajmuje ponad 100 tysięcy e-hulajnóg w 130 miastach w 13 krajach. Zatrudnia ponad 20 tysięcy etatowych pracowników. W Polsce jest już w 11 miastach. Są to: Warszawa, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Kraków, Władysławowo, Kołobrzeg, Szczecin, Oświęcim, Chrzanów i Międzyzdroje.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości