• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Turniej Grand Prix wróci do Gorzowa? Jest na to spora szansa

9 września 2021, 11:02
fot. archiwum
Zarząd Stali Gorzów wspólnie z władzami miasta chcą, aby turniej Grand Prix na żużlu wrócił do Gorzowa. Trwają obecnie negocjacje z nowym promotorem cyklu – grupą Discovery. Decyzja w sprawie tego czy Grand Prix zagości ponownie na stadionie im. Edwarda Jancarza zapadnie jeszcze we wrześniu.

W tym roku po raz ostatni firma BSI zajmuje się organizacją turniejów Grand Prix na żużlu. Od 2022 roku zajmie się tym grupa Discovery, a dokładnie firma Eurosport Events, tym samym mecze żużlowe będą pokazywane w Eurosporcie.

Jak się okazuje, władze Gorzowa wspólnie z klubem Stal Gorzów chcą, aby turniej Grand Prix wrócił do naszego miasta. W tym roku to się nie udało, ponieważ Stal Gorzów przegrała walkę z Motorem Lublin o organizację zawodów 7 sierpnia. 

- Chciałbym, aby Grand Prix wróciło do Gorzowa. Zaczynamy negocjacje od nowa, ponieważ jest nowy promotor cyklu – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. Dlatego też Stal rozmawia z nowym promotorem na temat powrotu Grand Prix do Gorzowa. 

- Rozmowy są na zaawansowanym etapie. Jednak trzeba pamiętać, że mamy silną konkurencję w postaci takich miast jak Wrocław, Toruń, Lublin czy Warszawa. Zależy nam na długofalowej współpracy i podpisaniu umowy na kilka lat. Tym bardziej, że Discovery ma plan na rozwój Grand Prix i mają to być turnieje zupełnie inne niż do tej pory – mówi Tomasz Michalski, dyrektor Stali Gorzów.

Ankieta

Grand Prix na żużlu powinno wrócić do Gorzowa?

  • Tak76.92%
  • Nie20.45%
  • Nie wiem/ Nie mam zdania2.63%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 494

Jeżeli Stal Gorzów podpisze umowę z Discovery, wówczas turnieje Grand Prix miałyby zostać zorganizowane w Gorzowie w latach 2022-2025. Według nieoficjalnych informacji za jedną rundę Gorzów miałby zapłacić 500 tys. euro, czyli około 2 mln 266 tys. zł. To dwa razy więcej, niż chciało do tej pory BSI za jeden turniej. - Stawki są wyższe, ale propozycja Discovery jest bardzo atrakcyjna i oferuje więcej, niż do tej pory BSI – komentuje Michalski.

Decyzja co do organizacji Grand Prix w Gorzowie ma zapaść jeszcze we wrześniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości