Wiadomości

Turniej Grand Prix wróci do Gorzowa? Jest na to spora szansa

9 września 2021, 11:02
fot. archiwum
Zarząd Stali Gorzów wspólnie z władzami miasta chcą, aby turniej Grand Prix na żużlu wrócił do Gorzowa. Trwają obecnie negocjacje z nowym promotorem cyklu – grupą Discovery. Decyzja w sprawie tego czy Grand Prix zagości ponownie na stadionie im. Edwarda Jancarza zapadnie jeszcze we wrześniu.

W tym roku po raz ostatni firma BSI zajmuje się organizacją turniejów Grand Prix na żużlu. Od 2022 roku zajmie się tym grupa Discovery, a dokładnie firma Eurosport Events, tym samym mecze żużlowe będą pokazywane w Eurosporcie.

Jak się okazuje, władze Gorzowa wspólnie z klubem Stal Gorzów chcą, aby turniej Grand Prix wrócił do naszego miasta. W tym roku to się nie udało, ponieważ Stal Gorzów przegrała walkę z Motorem Lublin o organizację zawodów 7 sierpnia. 

- Chciałbym, aby Grand Prix wróciło do Gorzowa. Zaczynamy negocjacje od nowa, ponieważ jest nowy promotor cyklu – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. Dlatego też Stal rozmawia z nowym promotorem na temat powrotu Grand Prix do Gorzowa. 

- Rozmowy są na zaawansowanym etapie. Jednak trzeba pamiętać, że mamy silną konkurencję w postaci takich miast jak Wrocław, Toruń, Lublin czy Warszawa. Zależy nam na długofalowej współpracy i podpisaniu umowy na kilka lat. Tym bardziej, że Discovery ma plan na rozwój Grand Prix i mają to być turnieje zupełnie inne niż do tej pory – mówi Tomasz Michalski, dyrektor Stali Gorzów.

Ankieta

Grand Prix na żużlu powinno wrócić do Gorzowa?

  • Tak76.92%
  • Nie20.45%
  • Nie wiem/ Nie mam zdania2.63%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 494

Jeżeli Stal Gorzów podpisze umowę z Discovery, wówczas turnieje Grand Prix miałyby zostać zorganizowane w Gorzowie w latach 2022-2025. Według nieoficjalnych informacji za jedną rundę Gorzów miałby zapłacić 500 tys. euro, czyli około 2 mln 266 tys. zł. To dwa razy więcej, niż chciało do tej pory BSI za jeden turniej. - Stawki są wyższe, ale propozycja Discovery jest bardzo atrakcyjna i oferuje więcej, niż do tej pory BSI – komentuje Michalski.

Decyzja co do organizacji Grand Prix w Gorzowie ma zapaść jeszcze we wrześniu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości