Wiadomości

Wraca linia 128! Pojedzie z Górczyna na Piaski

16 września 2021, 08:42, red
foto: archiwum
20 września na ulice Gorzowa powróci linia 128. Autobus połączy osiedle Piaski z osiedlem Górczyn. To ukłon władz miasta w stronę uczniów, którzy muszą dojeżdżać do szkół w zlokalizowanych na Piaskach.

Autobusy będą przewozić pasażerów z pętli Piaski przy ulicy Kazimierza Wielkiego, potem pojadą ulicą Puszkina, Wyszyńskiego do przystanku Górczyńska - na wysokości dawnego Tesco. Linia poprawi sytuację komunikacyjną obu osiedli i znacznie skróci czas przejazdu pomiędzy nimi. 

Autobusy linii 128 będą kursowały wyłącznie w dni robocze z uwzględnieniem zajęć dydaktycznych w szkołach w godzinach szczytu porannego od godz. 7:20 do godz. 9:28 oraz popołudniowego od godz. 13:30 do godz. 16:53, z częstotliwością około 25 minut. Rozkład jazdy został zaprojektowany we współpracy i przy konsultacji z przedstawicielami gorzowskich szkół z osiedla Piaski. 

Usytuowanie przystanków na trasie linii 128:

Kierunek Górczyńska

PIASKI – Kazimierza Wielkiego – Stefana Żółkiewskiego – Aleksandra Puszkina – Wiejska – Owocowa – Kard. Stefana Wyszyńskiego – Górczyńska – GÓRCZYŃSKA 

Kierunek Piaski

GÓRCZYŃSKA – Górczyńska – Kard. Stefana Wyszyńskiego – Owocowa – Wiejska – Aleksandra Puszkina – Stefana Czarnieckiego – PIASKI. 

Przystanek przy ulicy Puszkina, na wysokości I LO stanie się przystankiem stałym dla linii dziennych - T2 oraz 128. 

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego Urzędu Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacji będą monitorować zainteresowanie nową linią. To pozwoli określić rzeczywiste potrzeby przewozowe i modyfikować tę ofertę komunikacyjną.  

O przywrócenie tej linii apelowała w lipcu tego roku radna Marta Bejnar - Bejnarowicz. - Wiem, że wcześniej była testowana ta linia i po kilku miesiącach została zlikwidowana. Jednak naszym zdaniem te testy były za krótkie, a kursy odbywały się w godzinach, które nie odpowiadały mieszkańcom i nie o takie godziny wnioskowali – podkreśla radna Marta Bejnar-Bejnarowicz. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości