• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Wraca linia 128! Pojedzie z Górczyna na Piaski

16 września 2021, 08:42, red
foto: archiwum
20 września na ulice Gorzowa powróci linia 128. Autobus połączy osiedle Piaski z osiedlem Górczyn. To ukłon władz miasta w stronę uczniów, którzy muszą dojeżdżać do szkół w zlokalizowanych na Piaskach.

Autobusy będą przewozić pasażerów z pętli Piaski przy ulicy Kazimierza Wielkiego, potem pojadą ulicą Puszkina, Wyszyńskiego do przystanku Górczyńska - na wysokości dawnego Tesco. Linia poprawi sytuację komunikacyjną obu osiedli i znacznie skróci czas przejazdu pomiędzy nimi. 

Autobusy linii 128 będą kursowały wyłącznie w dni robocze z uwzględnieniem zajęć dydaktycznych w szkołach w godzinach szczytu porannego od godz. 7:20 do godz. 9:28 oraz popołudniowego od godz. 13:30 do godz. 16:53, z częstotliwością około 25 minut. Rozkład jazdy został zaprojektowany we współpracy i przy konsultacji z przedstawicielami gorzowskich szkół z osiedla Piaski. 

Usytuowanie przystanków na trasie linii 128:

Kierunek Górczyńska

PIASKI – Kazimierza Wielkiego – Stefana Żółkiewskiego – Aleksandra Puszkina – Wiejska – Owocowa – Kard. Stefana Wyszyńskiego – Górczyńska – GÓRCZYŃSKA 

Kierunek Piaski

GÓRCZYŃSKA – Górczyńska – Kard. Stefana Wyszyńskiego – Owocowa – Wiejska – Aleksandra Puszkina – Stefana Czarnieckiego – PIASKI. 

Przystanek przy ulicy Puszkina, na wysokości I LO stanie się przystankiem stałym dla linii dziennych - T2 oraz 128. 

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego Urzędu Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacji będą monitorować zainteresowanie nową linią. To pozwoli określić rzeczywiste potrzeby przewozowe i modyfikować tę ofertę komunikacyjną.  

O przywrócenie tej linii apelowała w lipcu tego roku radna Marta Bejnar - Bejnarowicz. - Wiem, że wcześniej była testowana ta linia i po kilku miesiącach została zlikwidowana. Jednak naszym zdaniem te testy były za krótkie, a kursy odbywały się w godzinach, które nie odpowiadały mieszkańcom i nie o takie godziny wnioskowali – podkreśla radna Marta Bejnar-Bejnarowicz. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości