• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

FlixBus zawiesza bezpośrednie połączenie ze stolicą. Był za niski popyt

9 września 2021, 11:24, mk
foto: Anna Kluwak
Gorzów znów traci bezpośrednie połączenie autobusowe z Poznaniem, Warszawą, czy Łodzią. Tym razem linię obsługującą między innymi mieszkańców naszego miasta zawiesił Flixbus.

Na początku należy zaznaczyć, że zielony autobus do stolicy nie kursował codziennie. Było to połączenie typowo weekendowe. Można było nim jechać jedynie w czwartki, piątki, soboty i niedzielę. 

O tym, że z Gorzowa nie można dojechać już bezpośrednim autobusem do Warszawy, poinformował nas jeden z czytelników. W e-mailu wysłanym na adres kontakt@gorzowianin.com nasz czytelnik Krzysztof napisał:

Wiecie, co się stało z połączeniami FlixBus ze Szczecina przez Gorzów Poznań do Warszawy, które zostały zawieszone? Teraz, żeby jechać z Gorzowa to trzeba wybrać połączenie w kierunku Krakowa i przesiadkę w Świebodzinie.

Faktycznie, sprawdziliśmy i jest nawet gorzej, niż pisze nasz czytelnik. System rezerwacji FlixBus pokazuje, że aby dostać się w ciągu dnia do stolicy, należy wybrać połączenie z przesiadką przez… Wrocław lub uwaga - Kraków! To połączenie realizowane jest przez autobus, który jeszcze zatrzymuje się w naszym mieście, który kursuje między Szczecinem a Krakowem/Zakopanem. 

W rozkładzie jazdy nie znajdziemy już niestety bezpośredniego autobusu do Warszawy. Był to autobus o numerze 1340. Zapytaliśmy w biurze prasowy FlixBus o to połączenie. Otrzymaliśmy dość lakoniczny komunikat.

- Połączenie zostało zawieszone ze względu na zbyt niski popyt na wskazanej trasie. Na ten moment alternatywą na trasie Gorzów – Warszawa pozostaje połączenie z 1 przesiadką. Jeżeli w przyszłości pojawią się plany na ponowne rozszerzenie oferty z Gorzowa, to będziemy o tym na pewno informować - mówi Martyna Madejek z FlixBus. 

Bezpośredni autobus do Warszawy kursował od 24 czerwca. Z Gorzowa odjeżdżały dwa autobusy - poranny o 10:45 przez Poznań i Konin oraz nocny o 23:35 przez Poznań, Zgierz i Łódź. Zawieszenie linii Szczecin - Gorzów - Warszawa, oznacza też, że mieszkańcy Gorzowa tracą kolejne bezpośrednie połączenie ze Szczecinem. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości