• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Kolejowa przygoda w Wędrzynie i Lubniewicach

2 września 2021, 14:06, red
Stacja kolejowa w Templewie. Foto: Marek Potocki, źródło: fotopolska.eu
Jeżeli jesteście fanami kolei, lub chcecie wyruszyć w podróż nieznaną linią po naszym regionie, to ta propozycja jest dla was. W sobotę na szlak wyruszy kolejny pociąg turystyczny. Tym razem Polregio zabierze nas do Lubniewic i Międzyrzecza.

Niewątpliwą atrakcją tej wycieczki ma być przejazd nieczynną dla ruchu pasażerskiego linią kolejową 364 na odcinku od Międzyrzecza do Wędrzyna. Na co dzień nie kursują tu pociągi pasażerskie, ale jest to linia o znaczeniu państwowym, ponieważ prowadzi do jednego z największych poligonów wojskowych w Polsce. Dlatego też PKP PLK jest zobowiązane do utrzymania przejezdności tej linii. Chociażby dlatego warto skorzystać z tej propozycji.

Po dojechaniu do Wędrzyna pasażerowie przesiądą się do autobusu i przejadą do Lubniewic. Uczestnicy wyjazdu, będą mieli okazję podziwiać najważniejsze zabytki Lubniewic, między innymi gotycki kościół z XV w. z neogotycką wieżą z 1882 r., Pałac z 1793 r., zwany „Starym Zamkiem”. Kolejnym punktem wycieczki będzie spacer wśród lubniewickich lasów, brzegiem jeziora Lubiąż, podczas którego, będzie można podziwiać różnorodność okolicznej przyrody.

Później kolejna wycieczka autokarem do Międzyrzecza. Tam uczestnicy wycieczki zwiedzą starówkę z ratuszem, kościół św. Wojciecha, który został wzniesiony w 1834 r. jako świątynia protestancka, oraz dużo starszy kościół św. Jana Chrzciciela. 

Pociąg wyruszy z Gorzowa Wlkp. 9:45, ze Skwierzyny 10:09, z Międzyrzecza 10:33. Podróż powrotna: 18:10 z Międzyrzecza. 18:50 przyjazd do Gorzowa. 

Bilety do nabycia w kasie biletowej w Gorzowie Wlkp. lub u kierownika pociągu po wcześniejszej rezerwacji mailowej: rezerwacja.zielonagora@polregio.pl.

Bilety w cenie 40 zł Z Gorzowa Wlkp., 35 zł ze Skwierzyny i 30 zł z Międzyrzecza. Obowiązują zniżki ustawowe. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości