• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie kobiety wyrzuconej z policji

2 września 2021, 11:44
fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Gorzowie zajmowała się sprawą byłej policjantki, która była wcześniej skazana na terenie Szwecji za przemyt narkotyków. Śledczy mieli sprawdzić czy nie doszło do poświadczenia nieprawdy w dokumentach podczas wypełniania ankiety w procesie rekrutacji do policji. Jak się okazało, kobieta nie usłyszała żadnych zarzutów, a postępowanie wobec niej zostało umorzone.

Wracamy do głośnej sprawy policjantki, która została przyjęta do służby w sztabie prewencji w Komendzie Policji w Gorzowie, a która wcześniej odbywała ponad 6-miesięczną karę więzienia w Szwecji za przemyt narkotyków. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Gorzów: Kobieta skazana za przemyt narkotyków została przyjęta do policji".

Wobec policjantki zostało przeprowadzone postępowanie dyscyplinarne i administracyjne, związane ze zwolnieniem jej ze służby. W lutym 2021 roku zostało zakończone, a kobieta została zwolniona dyscyplinarnie z pracy w policji. Następnie Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie złożyła zawiadomienie do Prokuratury  Rejonowej, w sprawie byłej policjantki.

Chodziło o sprawdzenie, czy nie doszło do poświadczenia nieprawdy w dokumentach podczas wypełniania ankiety w procesie rekrutacji. Postępowanie było prowadzone pod kątem artykułu 233 §1 kodeksu karnego, który mówi o tym, że "Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Jak się okazało, była policjantka nie usłyszała żadnych zarzutów w tej sprawie. - Postępowanie wobec kobiety zostało umorzone ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Tym samym kobieta nie popełniła przestępstwa wypełniając formularz rekrutacyjny - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.
Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości