Wiadomości

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie kobiety wyrzuconej z policji

2 września 2021, 11:44
fot. archiwum
Prokuratura Rejonowa w Gorzowie zajmowała się sprawą byłej policjantki, która była wcześniej skazana na terenie Szwecji za przemyt narkotyków. Śledczy mieli sprawdzić czy nie doszło do poświadczenia nieprawdy w dokumentach podczas wypełniania ankiety w procesie rekrutacji do policji. Jak się okazało, kobieta nie usłyszała żadnych zarzutów, a postępowanie wobec niej zostało umorzone.

Wracamy do głośnej sprawy policjantki, która została przyjęta do służby w sztabie prewencji w Komendzie Policji w Gorzowie, a która wcześniej odbywała ponad 6-miesięczną karę więzienia w Szwecji za przemyt narkotyków. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Gorzów: Kobieta skazana za przemyt narkotyków została przyjęta do policji".

Wobec policjantki zostało przeprowadzone postępowanie dyscyplinarne i administracyjne, związane ze zwolnieniem jej ze służby. W lutym 2021 roku zostało zakończone, a kobieta została zwolniona dyscyplinarnie z pracy w policji. Następnie Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie złożyła zawiadomienie do Prokuratury  Rejonowej, w sprawie byłej policjantki.

Chodziło o sprawdzenie, czy nie doszło do poświadczenia nieprawdy w dokumentach podczas wypełniania ankiety w procesie rekrutacji. Postępowanie było prowadzone pod kątem artykułu 233 §1 kodeksu karnego, który mówi o tym, że "Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Jak się okazało, była policjantka nie usłyszała żadnych zarzutów w tej sprawie. - Postępowanie wobec kobiety zostało umorzone ze względu na brak znamion czynu zabronionego. Tym samym kobieta nie popełniła przestępstwa wypełniając formularz rekrutacyjny - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.
Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości