Wiadomości

Gorzów: Kobieta skazana za przemyt narkotyków została przyjęta do policji

17 lutego 2021, 14:33
fot. archiwum
Skandal w policji. W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie do służby została przyjęta kobieta, która jak się okazało, została wcześniej skazana w Szwecji za przemyt ponad 100 kilogramów narkotyków. Policjantka została w środę zwolniona dyscyplinarnie z policji.

Policjantka została przyjęta do służby w sierpniu 2020 roku w sztabie prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Natomiast jak poinformował RMF FM, w ostatnim czasie wyszło na jaw, że kobieta zanim została przyjęta do policji, odbywała ponad 6-miesięczną karę więzienia w Szwecji za przemyt ponad 100 kilogramów narkotyków.

Kobieta zataiła tę informację podczas rekrutacji. - W procesie rekrutacji do policji sprawdzana jest między innymi karalność kandydata w Krajowym Rejestrze Karnym. Wobec tej kobiety także zostało przeprowadzone takie sprawdzenie, w wyniku którego okazało się, że nie figuruje ona w rejestrze karnym. Postępowanie rekrutacyjne zostało przeprowadzone kompletnie, w związku z powyższym, nie możemy tu mówić o jakimkolwiek uchybieniu osób odpowiedzialnych za proces rekrutacji do Policji – tłumaczy Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Wobec policjantki było prowadzone postępowanie dyscyplinarne i administracyjne, związane ze zwolnieniem jej z szeregów policji z uwagi na „ważny interes służby” (w myśl art. 41 ust.2 pkt 5 ustawy o policji). W środę 17 lutego zostało zakończone, a kobieta została zwolniona dyscyplinarnie z pracy w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości