Wiadomości

Seryjny włamywacz zatrzymany. Kradł w Gorzowie i okolicach

2 września 2021, 10:19
Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za szereg włamań w Gorzowie i jego okolicach. Dzięki ustaleniom służb kryminalnych, został zaskoczony przez funkcjonariuszy, kiedy spał w aucie zaparkowanym na parkingu przy stacji paliw. Miał przy sobie także amfetaminę. Usłyszał łącznie 10 zarzutów, za które grozi mu do 10 lat więzienia. W jego sprawie prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Pod koniec sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że w podgorzowskich miejscowościach doszło do serii kradzieży za które był odpowiedzialny ten sam mężczyzna. Złodziej włamał się do foodtrucka w Kłodawie i Jeninie oraz do skupu złomu w Witnicy. Wszystko nagrały kamery monitoringu, mało tego - mężczyzna był bardzo nieostrożny, ponieważ całkowicie było widać jego twarz, której w żaden sposób nie zasłonił. Sprawa kradzieży została zgłoszona na policję.

Jak się okazało, mężczyzna włamał się również jeszcze do kilku innych punktów na terenie Gorzowa i okolicznych miejscowości m.in. pizzerii, pomieszczeń biurowych firm, kiosku czy warsztatu samochodowego. 

- Mężczyzna po wejściu do środka zabierał pieniądze lub narzędzia. Z kiosku ukradł nawet bilety. Wizerunek mężczyzny został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Po potwierdzeniu jego danych osobowych, kryminalni z II komisariatu policji w Gorzowie musieli ustalić miejsce jego przebywania. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna przemieszcza się. 27-latek został zatrzymany na stacji paliw przy ul. Złotego Smoka, kiedy spał w samochodzie. Był kompletnie zaskoczony, kiedy wcześnie rano przy aucie, pojawili się policjanci. Zatrzymany mężczyzna trafił do gorzowskiej komendy, a śledczy zbierali obciążający go materiał dowodowy. Policjanci zabezpieczyli przy podejrzanym kilka działek amfetaminy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał aż 9 zarzutów kradzieży z włamaniem i kolejnego dotyczącego posiadania narkotyków. Przestępcze działanie mężczyzny spowodowało straty w wysokości ponad 50 tysięcy złotych. Policjanci z komisariatu ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa, których dokonał w Gorzowie Wielkopolskim, Deszcznie, Jeninie, Witnicy i Kłodawie. W jego sprawie prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Za kradzieże z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości