Wiadomości

Zaatakował przechodnia nożem. Będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa

25 sierpnia 2021, 10:00
fot. archiwum
We wrześniu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces Sebastiana G., który w ubiegłym roku w Skwierzynie dźgnął nożem w klatkę piersiową 59-letniego przechodnia. Mężczyzna w momencie ataku był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Wszystko działo się 15 września 2020 roku przed barem "Jubilatka" w samym centrum Skwierzyny. 52-letni wówczas Sebastian G. zaczepił idącego chodnikiem 59-latka i poprosił go o papierosy. Kiedy 59-latek odpowiedział, że nie ma papierosów, ponieważ nie pali, napastnik wyjął nóż i zadał cios w klatkę piersiową przechodnia, a następnie uciekł.

Ciężko rannego mężczyznę najpierw reanimowali strażacy z OSP Skwierzyna, a następnie zespół pogotowia ratunkowego. Poszkodowany 59-latek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Po około godzinie od zdarzenia, dzięki pomocy świadków, policjantom udało się zatrzymać 52-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za atak nożem. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Jak się okazało, kilka tygodni przed tym zdarzeniem 52-latek wyszedł z więzienia, gdzie odbywał łączny wyrok 20 lat pozbawienia wolności za różne przestępstwa. 

Obecnie mężczyzna przebywa cały czas w areszcie. Na początku września w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces Sebastiana G. Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi od 8 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości