Zadał ciosy nożem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

18 września 2020, 09:46, ak
fot. OSP Skwierzyna
We wtorek 15 września przed jednym z lokali w Skwierzynie 59-letni mężczyzna został dźgnięty nożem w klatkę piersiową. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany. Okazało się, że 52-latek w momencie ataku był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu. Prokurator postawił 52-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa.

Portal gorzowianin.com informował o dramatycznych wydarzeniach do których doszło we wtorkowy wieczór 15 września w centrum Skwierzyny. Około godz. 19 przed kawiarnią Jubilatka doszło do ataku nożem. 52-letni mężczyzna zaczepił idącego chodnikiem 59-latka i poprosił go o papierosy. Kiedy 59-latek odpowiedział, że nie ma papierosów, ponieważ nie pali, napastnik wyjął nóż i zadał cios w klatkę piersiową przechodnia, a następnie uciekł.

Ciężko rannego mężczyznę najpierw reanimowali strażacy z OSP Skwierzyna, a następnie zespół pogotowia ratunkowego. Poszkodowany 59-latek został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie. Po około godzinie od zdarzenia, dzięki pomocy świadków, policjantom udało się zatrzymać 52-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za atak nożem. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w swoim organizmie 3 promile alkoholu.

Dopiero w czwartek 17 września przeprowadzono czynności z udziałem 52-latka. Usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi od 8 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Jak się okazało, 52-latek kilka tygodni temu wyszedł ze więzienia, gdzie odbywał łączny wyrok 20 lat pozbawienia wolności za różne przestępstwa.

- Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wcześniej był wielokrotnie karany - komentuje Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości