Wiadomości

Przedsiębiorcy nie mieli umów i podrzucali śmieci. Zostali ukarani

16 sierpnia 2021, 14:02
fot. Hotel Bulvar
Śmieci na podwórku przy ul. Łużyckiej dosłownie "wylewały się" z pojemników oraz leżały wszędzie. Sprawcami bałaganu okazali się przedsiębiorcy z ul. Sikorskiego, którzy nie mieli podpisanych umów na zagospodarowanie odpadów. Straż miejska ukarała trzech przedsiębiorców mandatami, a dwóch pouczyła i kazała uprzątnąć teren. Natomiast wszystkich siedmiu przedsiębiorców zawarło umowy na wywóz odpadów.

W lipcu na portalu gorzowianin.com opisywaliśmy śmieciowy problem w centrum Gorzowa, a dokładnie na podwórku pomiędzy hotelem Bulvar, a pobliskimi blokami.  Śmieci dosłownie "wylewały się" z koszy oraz leżały wszędzie dookoła. Jak się okazało, sprawcami bałaganu są przedsiębiorcy z ul. Sikorskiego, którzy nie mieli umów na zagospodarowanie odpadów, a także osoby podrzucające śmieci.

- Niestety w większości firmy z ul. Sikorskiego nie mają umów na zagospodarowanie odpadów pochodzących z prowadzonej działalności gospodarczej. Niektórzy również nie są ujęci w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez zarządcę budynku, ponieważ się nie zgłosili, przez co robi się bałagan, swoje śmieci również dokładają mieszkańcy zabudowy przy ul. Łazienki 1-6. Odpady wielkogabarytowe jeżeli się pojawiają nie zawsze są zgłaszane do odbioru bezpośrednio do ZCG MG6 bądź operatora. Mieszkańcy mówią, że odpady znajdujące się przy pojemnikach często są podrzucane przez osoby postronne, najczęściej późnym wieczorem, podjeżdżają samochodami i wysypują tam swoje śmieci – mówiła w lipcu Anna Pająk, kierownik działu komunalnego biura Związku Celowego Gmin MG6.

Po naszym artykule do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego zwrócił się z interpelacją radny Robert Surowiec. Również mieszkańcy Gorzowa byli oburzeni faktem, że firmy oszukują i nie płacą za odpady. Miasto właśnie odpowiedziało, że kontrole nieuczciwych przedsiębiorców zakończyły się pod koniec lipca. 

- Straż miejska nałożyła trzy mandaty karne na sprawców zaśmiecania terenu. Dwie osoby zostały pouczone i uporządkowały teren. Ponadto dwa podmioty gospodarcze zawarły umowę na wywóz odpadów z działalności gospodarczej. Natomiast pięć podmiotów gospodarczych z uwagi na to, że znajdują się w zabudowie mieszanej podpisało umowy przez ADM na wywóz odpadów komunalnych w zwiększonej ilości. Zaplanowano również dodatkowe działania w celu poprawy sytuacji i estetyki w tym miejscu – komentuje Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

W stosunku do kilku firm nadal są prowadzone czynności wyjaśniające, które przy braku ich skuteczności zostaną zakończone mandatami, które na podstawie rozszerzonych uprawnień nakładają strażnicy miejscy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości