• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelnik: Super, że budują stadion, ale nikt nie pomyślał o mieszkańcach

13 sierpnia 2021, 09:56
fot. czytelnik Marek
Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Marek, który zwraca uwagę na budowę stadionu lekkoatletycznego. Czytelnik cieszy się, że stadion powstaje w tak szybkim tempie, ale skarży się na to, że nikt nie liczy się z mieszkańcami, ponieważ najbardziej uciążliwe prace są prowadzone w godzinach wieczornych.

Trwają intensywne prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka miesięcy temu przy ul. Krasińskiego było boisko piłkarskie. Obecnie widać już kształt 8-torowej bieżni – w jej miejscu jest już układana asfaltowa podbudowa pod nawierzchnię tartanową. 

Mieszkańcy Gorzowa cieszą się z inwestycji, ale mieszkańcy pobliskich kamienic nie są aż tak zachwyceni inwestycją. Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosił się mieszkaniec kamienicy przy ul. Dąbrowskiego 20, która dosłownie graniczy z budowanym stadionem lekkoatletycznym. 

- Boisko lekkoatletyczne powstaje w szybkim tempie i chwała wykonawcy za to. Niestety nikt nie pomyślał o mieszkańcach. Prace trwają od godz. 7 rano do godz. 20. Ciężki sprzęt gładzi nawierzchnię i są takie drgania, że nie można normalnie funkcjonować. Nawet mieszkańcy ul. Krasińskiego odczuwają te drgania. Gdyby jeszcze prowadzili te prace w normalnych godzinach, to oni zaczynają ubijanie bieżni o godz. 17 i pracują do godz. 20, tak że nie idzie normalnie funkcjonować i wypocząć po pracy – opowiada czytelnik Marek.

Budową jednego z najważniejszych obiektów sportowych w mieście zajmuje się firma Tamex Obiekty Sportowej z Warszawy na kwotę 17 mln 849 tys. zł. Według zapowiedzi wykonawcy, nowy stadion lekkoatletyczny będzie gotowy w połowie marca 2022 roku i będzie najnowocześniejszym obiektem w okolicy.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu, do redakcji portalu gorzowianin.com zaczęli się również zgłaszać inni gorzowianie, którzy mieszkają w pobliżu stadionu. Podkreślają, że problemu nie zrozumieją osoby, które tutaj nie mieszkają. - Otóż drgania słychać nie tylko na Krasińskiego. Drgania są na Mieszka I i to takie ze szyby drżą. Stadion jest tak wciśnięty w to miejsce, ze ledwo graniczy z innymi obiektami, a gdzie jeszcze ogrodzenie czy trybuny? - podkreśla czytelniczka Agnieszka.

Jak będzie wyglądał nowy stadion?

Nowy stadion lekkoatletyczny będzie miał 8-torową bieżnię z tartanu, rów z wodą do biegów z przeszkodami. A do tego skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie skocznie do skoku o tyczce. Ponadto znajdzie się płyta do rzutu oszczepem oraz do pchnięcia kulą. A także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką wysokości 7/10 m. Nie zabraknie również boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej z systemem zraszania i drenażem. Powstaną również nowe trybuny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości