Wiadomości

Przejął lokal po restauracji i zrobił remont. Śmieci wyrzucił na Gorzowskich Murawach

4 sierpnia 2021, 10:24
fot. czytelnik Tymon
Zamiast wywieźć śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Chróściku, wyrzucili odpady na Gorzowskich Murawach. Okazało się, że osoba, która przejęła lokal po restauracji, zrobiła remont, a następnie wyrzuciła odpady na terenie rezerwatu przyrody.

Do portalu gorzowianin.com zgłosili się mieszkańcy Gorzowa, którzy spacerując po rezerwacie przyrody Gorzowskie Murawy natknęli się na ukrytą w krzakach stertę śmieci z jednej z gorzowskich restauracji. - Wśród śmieci znajduje się nawet tablica z menu i numerem telefonu. Proszę o państwa interwencję. Śmieci można znaleźć na skręcie od ulicy Ryskiej (za domkami) w prawo, naprzeciwko zejścia do gorzowskich muraw - opowiada czytelnik Tymon.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, numer telefonu należał do restauracji, która mieściła przy ul. Matejki na os. Staszica, a która została zamknięta pod koniec maja. Jednak śmieci nie wyrzucili do rezerwatu przyrody właściciele zlikwidowanej restauracji, ale nowy właściciel lokalu, który przeprowadził w nim remont.

- Lokal odstąpiłam w maju z całym jego wyposażeniem i nie miałam wpływu na to co się z nimi działo. Kilka dni temu poinformowano mnie o całej sytuacji i od razu zareagowałam. Skontaktowałam się z nowym właścicielem i powiedziałam mu, aby zabrał te śmieci. Zapewnił, że śmieci zabierze. Większość pochodzi z remontu, który przeprowadzał, co jest widoczne na zdjęciach. Nie wyobrażam tak zanieczyszczać środowiska dlatego od razu zareagowałam. Jednak nie kontaktowałam się ze strażą miejską, ponieważ obiecano mi, że śmieci zostaną zabrane – opowiada pani Alicja, właścicielka byłej restauracji przy ul. Matejki.

Sprawa została przekazana do straży miejskiej. - Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Okazało się, że teren, gdzie śmieci zostały wyrzucone należy do prywatnej firmy, która zadeklarowała, że usunie odpady – komentuje Bolesław Romańczyk, zastępca komendanta gorzowskiej straży miejskiej.

O tym jak zakończyła się ta sytuacja przeczytasz w artykule "Śmieci z lokalu zostały wyrzucone na Gorzowskie Murawy. Nowy właściciel je posprzątał".

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości