• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kiedy przejedziemy dwupasmową ul. Myśliborską? Wciąż nie wiadomo

4 sierpnia 2021, 15:35
fot. Marcin Kluwak
Dwupasmowa ul. Myśliborska jest już gotowa od ponad miesiąca, jednak kierowcy wciąż korzystają tylko z jednej jezdni. Droga miała być w pełni otwarta dla kierowców już na początku lipca, jednak tak się nie stało. Miasto tłumaczy, że nie może puścić ruchu po nowej jezdni dopóki nie dostanie na to zgody Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Czytelnicy portalu gorzowianin.com co jakiś czas dopytują się, kiedy w końcu zostaną w pełni otwarte dwie jezdnie ul. Myśliborskiej. Nowa droga od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą, Mironicką i Szczecińską jest już gotowa od początku lipca, jednak kierowcy wciąż nie mogą z niej korzystać. 

Według zapowiedzi Urzędu Miasta Gorzowa z połowy lipca, obie jezdnie ul. Myśliborskiej miały zostać otwarte dla ruchu na początku sierpnia. Jednak mamy już 4 sierpnia, a kierowcy nadal jeżdżą jedną jezdnią. Dlatego też po raz kolejny zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem, kiedy ul. Myśliborska zostanie w pełni oddana do użytku.

- Droga jest gotowa, czekają ją odbiory techniczne, cała procedura sprawdzająca. Żeby mogła zostać uruchomiona już teraz, potrzebna jest zgoda Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Miasto poprosiło o taką zgodę, w tej sprawie trwa postępowanie, czekamy na jego wynik. Jeśli taką zgodę miasto otrzyma, droga zostanie warunkowo otwarta, a formalne otwarcie nastąpi po odbiorach technicznych – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji i braku sprzeciwu inspektora, wykonawca będzie mógł przystąpić do ostatnich prac, czyli przeniesienia ruchu na drugą nitkę jezdni, likwidacji przejazdów technologicznych pomiędzy jezdniami przy ul. Szczecińskiej oraz wprowadzenia stałej organizacji ruchu. Konkretnych terminów póki co brak.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości