Wiadomości

Wielka demolka parteru Przemysłówki [zdjęcia]

3 sierpnia 2021, 12:53
fot. Anna Kluwak
Trwają prace przy przebudowie niskiego budynku Przemysłówki na potrzeby Miejskiego Centrum Kultury. Obecnie wykonawca prowadzi najbardziej spektakularne prace, czyli rozbiórkę niskiego budynku Przemysłówki za pomocą ciężkiego sprzętu. Inwestycja warta ponad 23 mln zł ma być gotowa do 31 października 2022 roku.

W marcu władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na „Modernizację i wyposażenie obiektów kultury w Gorzowie”, czyli dostosowanie niskiego budynku Przemysłówki (po banku PEKAO S.A) oraz piwnicy, parteru, I i II piętra budynku wysokiego na Miejskie Centrum Kultury. Przetarg wygrała firma Gotech z Gorzowa za kwotę 23 mln 221 tys. zł. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia wykonawca ma czas na realizację prac do 31 października 2022 roku, ale firma zadeklarowała, że ukończy inwestycję do 31 lipca 2022 roku.

Prace na parterze budynku Przemysłówki trwają już od kilku miesięcy, ale te najbardziej spektakularne rozpoczęły się pod koniec lipca. Obecnie trwa wielka demolka głównego wejścia do części parterowej Przemysłówki, gdzie jeszcze niedawno mieściła się kaplica katedralna, a wcześniej bank. Za pomocą ciężkiego sprzętu jest burzone zadaszenie części niskiej i jej nadbudowy.

Ponadto w ramach przebudowy wykonawca będzie musiał wykonać kompleksową rewitalizację, adaptacje i remont wraz z ingerencją w konstrukcje. A także zająć się rozbudową części wejściowej budynku wysokiego. W ramach inwestycji zostanie również wybudowanych 11 miejsc parkingowych wraz z elementami małej architektury.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Demolka parteru Przemysłówki

1/6 Demolka parteru Przemysłówki

2/6 Demolka parteru Przemysłówki

2/6 Demolka parteru Przemysłówki

3/6 Demolka parteru Przemysłówki

3/6 Demolka parteru Przemysłówki

4/6 Demolka parteru Przemysłówki

4/6 Demolka parteru Przemysłówki

5/6 Demolka parteru Przemysłówki

5/6 Demolka parteru Przemysłówki

6/6 Demolka parteru Przemysłówki

6/6 Demolka parteru Przemysłówki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości