• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Co z otwarciem ul. Myśliborskiej?

14 lipca 2021, 15:05
fot. archiwum
Chociaż dwupasmowa ul. Myśliborska jest już gotowa od dwóch tygodni, to kierowcy wciąż korzystają tylko w jednej jezdni. Droga miała być w pełni otwarta dla kierowców już na początku lipca, jednak tak się nie stało. Teraz miasto zapowiada, że otwarcie dwupasmowej ul. Myśliborskiej nastąpi najwcześniej pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmowała się firma Budomex S.A. za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja miała zostać zakończona do 23 listopada 2020 roku, jednak wykonawca już kilkukrotnie składał wniosek o wydłużenie terminu prac i według ostatniego aneksu do umowy – miał czas do 30 czerwca.

Co prawda, wszystkie prace przy rozbudowie ul. Myśliborskiej zostały zakończone w czerwcu. To jednak wykonawca cały czas prowadzi roboty przy ul. Szczecińskiej pomiędzy rondem przy Dobrej, a węzłem trasy S3, gdzie likwiduje zwężki.

Według zapowiedzi wykonawcy i miasta jeszcze z czerwca, dwupasmowa ul. Myśliborska miała zostać otwarta dla kierowców najpóźniej w piątek 2 lipca. Jednak tak się nie stało i chociaż mamy już połowę lipca, to kierowcy jak jeździli jednym pasem, tak nadal jeżdżą.

Dlatego też po raz kolejny zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem, kiedy ul. Myśliborska zostanie w pełni oddana do użytku.

- Wykonawca złożył wniosek  do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o pozwolenie na użytkowanie częściowe niezakończonego obiektu budowlanego, czyli zamkniętej teraz drugiej nitki jezdni. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego ma 14 dni na decyzje. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji i braku sprzeciwu inspektora, wykonawca będzie mógł przystąpić do ostatnich prac, czyli przeniesienia ruchu na drugą nitkę jezdni, likwidacji przewiązek technologicznych oraz wprowadzenia stałej organizacji ruchu – tłumaczy Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym otwarcia obu pasów ul. Myśliborskiej możemy spodziewać się najwcześniej pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości