Wiadomości

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Zamiast do więzienia, trafi do szpitala psychiatrycznego

10 czerwca 2021, 21:21
fot. archiwum
Jesienią ubiegłego roku w Jeninie koło Gorzowa doszło do wstrząsającego zabójstwa. 43-letni Krzysztof D. za pomocą łomu zabił ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców. Mężczyzna jednak nie trafi do więzienia, ponieważ w momencie popełniania zbrodni był niepoczytalny. Sąd Okręgowy w Gorzowie zdecydował o umieszczeniu mężczyzny w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 listopada 2020 roku we wsi Jenin koło Gorzowa. W jednym z domów odnaleziono ciała małżeństwa - 62-letniej Zuzanny i 69-letniego Leszka. Zabójcą okazał się ich 43-letni syn Krzysztof. Sekcja zwłok wykazała, że na ciałach ofiar były liczne obrażenia zadawane narzędziem o tępych krawędziach. Jak ustalił portal gorzowianin.com miał to być łom. - Z uwagi na ilość ciosów i stopień zmasakrowania tych ciał, przyjęliśmy kwalifikację czynu, jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem – mówił w listopadzie 2020 roku Andrzej Bogacz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorzowie.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa rodziców, ale odmówił składania zeznań. Za podwójne zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem groziło 43-latkowi dożywocie. W toku prowadzonego postępowania, prokurator zlecił przeprowadzenie szeregu opinii, w tym ustalenia stanu psychicznego zatrzymanego mężczyzny. Wiosną 2021 roku do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęła opinia psychiatryczna, która potwierdziła, że sprawca w momencie dokonania czynu był niepoczytalny. Prokurator zawnioskował o umieszczenie Krzysztofa D. na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym, ponieważ może stanowić zagrożenie dla innych osób. 

W środę 9 czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o umieszczeniu 43-letniego Krzysztofa na oddziale zamkniętym w zakładzie psychiatrycznym. Sąd uznał, że mężczyzna może być niebezpieczny dla otoczenia i będzie mógł opuścić zakład psychiatryczny tylko w momencie, kiedy sąd uzna, że leczenie jest skuteczne, a mężczyzna nie stanowi już zagrożenia i nie musi być izolowany.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości