Wiadomości

Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Zadawał ciosy tępym narzędziem

30 listopada 2020, 08:29
fot. gorzowianin.com
W miniony piątek we wsi Jenin doszło do tragedii. 42-letni mężczyzna zabił swoich rodziców, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna właśnie usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tragicznych wydarzeniach do których doszło w piątek 27 listopada we wsi Jenin koło Gorzowa. W jednym z domów odnaleziono ciała małżeństwa - 62-letniej Zuzanny i 69-letniego Leszka, natomiast do sprawy został zatrzymany 42-letni Krzysztof, syn ofiar. Według informacji portalu gorzowianin.com, mężczyzna miał zabić swoich rodziców, co potwierdziły oficjalnie służby.

Do zabójstwa miało dojść podczas awantury. Jedną z hipotez dotyczących motywów działania 42-latka są złe relacje rodzinne z matką i ojcem. Mężczyzna cały czas mieszkał ze swoimi rodzicami, od kilku lat brał leki, po tym jak uległ wypadkowi. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracował prokurator i grupa-dochodzeniowo-śledcza. Ciała 62-latki i 69-latka zostały zabezpieczone do sekcji zwłok.

Zatrzymany 42-letni Krzysztof D. usłyszał właśnie zarzuty. - Prokurator prowadzący sprawę przedstawił 42-letniemu mężczyźnie dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie mężczyzny. Natomiast sekcja zwłok wykazała, że na ciałach ofiar są liczne obrażenia zadawane narzędziem o tępych krawędziach. Z uwagi na ilość ciosów i stopień zmasakrowania tych ciał, przyjęliśmy wstępną kwalifikację czynu, jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Andrzej Bogacz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorzowie.

Według informacji do których dotarł portal gorzowianin.com, narzędziem zbrodni był najprawdopodobniej łom. 42-letni Krzysztof D. po przedstawieniu mu zarzutów przyznał się do zabójstwa rodziców, ale odmówił składania zeznań.

- Planujemy jeszcze wykonanie szeregu czynności, które pozwolą ustalić, co tam się tak naprawdę wydarzyło i jaki był dokładnie motyw zabójstwa. Poza tym musimy jeszcze zająć się ustaleniem stanu psychicznego zatrzymanego mężczyzny – podkreśla prokurator Bogacz.

Według artykułu 148§2 - kto zabija człowieka ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Zabójstwo w Jeninie

1/5 Zabójstwo w Jeninie

2/5 Zabójstwo w Jeninie

2/5 Zabójstwo w Jeninie

3/5 Zabójstwo w Jeninie

3/5 Zabójstwo w Jeninie

4/5 Zabójstwo w Jeninie

4/5 Zabójstwo w Jeninie

5/5 Zabójstwo w Jeninie

5/5 Zabójstwo w Jeninie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości