Zabił rodziców ze szczególnym okrucieństwem. Zadawał ciosy tępym narzędziem

30 listopada 2020, 08:29
fot. gorzowianin.com
W miniony piątek we wsi Jenin doszło do tragedii. 42-letni mężczyzna zabił swoich rodziców, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna właśnie usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Portal gorzowianin.com jako pierwszy informował o tragicznych wydarzeniach do których doszło w piątek 27 listopada we wsi Jenin koło Gorzowa. W jednym z domów odnaleziono ciała małżeństwa - 62-letniej Zuzanny i 69-letniego Leszka, natomiast do sprawy został zatrzymany 42-letni Krzysztof, syn ofiar. Według informacji portalu gorzowianin.com, mężczyzna miał zabić swoich rodziców, co potwierdziły oficjalnie służby.

Do zabójstwa miało dojść podczas awantury. Jedną z hipotez dotyczących motywów działania 42-latka są złe relacje rodzinne z matką i ojcem. Mężczyzna cały czas mieszkał ze swoimi rodzicami, od kilku lat brał leki, po tym jak uległ wypadkowi. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracował prokurator i grupa-dochodzeniowo-śledcza. Ciała 62-latki i 69-latka zostały zabezpieczone do sekcji zwłok.

Zatrzymany 42-letni Krzysztof D. usłyszał właśnie zarzuty. - Prokurator prowadzący sprawę przedstawił 42-letniemu mężczyźnie dwa zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie mężczyzny. Natomiast sekcja zwłok wykazała, że na ciałach ofiar są liczne obrażenia zadawane narzędziem o tępych krawędziach. Z uwagi na ilość ciosów i stopień zmasakrowania tych ciał, przyjęliśmy wstępną kwalifikację czynu, jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Andrzej Bogacz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gorzowie.

Według informacji do których dotarł portal gorzowianin.com, narzędziem zbrodni był najprawdopodobniej łom. 42-letni Krzysztof D. po przedstawieniu mu zarzutów przyznał się do zabójstwa rodziców, ale odmówił składania zeznań.

- Planujemy jeszcze wykonanie szeregu czynności, które pozwolą ustalić, co tam się tak naprawdę wydarzyło i jaki był dokładnie motyw zabójstwa. Poza tym musimy jeszcze zająć się ustaleniem stanu psychicznego zatrzymanego mężczyzny – podkreśla prokurator Bogacz.

Według artykułu 148§2 - kto zabija człowieka ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Fotoreportaż


1/5 Zabójstwo w Jeninie

1/5 Zabójstwo w Jeninie

2/5 Zabójstwo w Jeninie

2/5 Zabójstwo w Jeninie

3/5 Zabójstwo w Jeninie

3/5 Zabójstwo w Jeninie

4/5 Zabójstwo w Jeninie

4/5 Zabójstwo w Jeninie

5/5 Zabójstwo w Jeninie

5/5 Zabójstwo w Jeninie

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości