Wiadomości

Dźgnął nożem swojego brata i groził mu śmiercią. Teraz odpowie przed sądem

28 maja 2021, 15:00
W noworoczny wieczór podczas libacji alkoholowej w jednym z mieszkań w Wojcieszycach koło Gorzowa doszło do awantury pomiędzy braćmi i ataku nożem. 37-letni mężczyzna zaatakował swojego brata, zadając mu ciosy nożem, a przy tym grożąc śmiercią. Do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Wszystko działo się w piątek 1 stycznia 2021 roku w miejscowości Wojcieszyce koło Gorzowa. Podczas libacji alkoholowej w jednym z mieszkań doszło do awantury pomiędzy dwoma braćmi. W pewnym momencie 37-letni mężczyzna chwycił za nóż i zadał ciosy swojemu 35-letniemu bratu, grożąc mu przy tym śmiercią.

Ranny mężczyzna został zabrany do gorzowskiego szpitala. Natomiast jego starszy brat został zatrzymany przez policję. Wówczas 37-latek został zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa. Prokurator wnioskował o tymczasowy areszt mężczyzny, natomiast sąd się do tego wniosku przychylił. 37-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Jednak w toku prowadzonego śledztwa, prokurator zmienił kwalifikację czynu i mężczyzna nie będzie odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego we wtorek 25 maja. - W akcie oskarżenia znalazł się zarzut z artykułu 157 § 1 kk mówiący o tym, że kto powoduje średni uszczerbek na zdrowiu poprzez naruszenie czynności narządu ciała podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz zarzut z art. 190 dotyczący gróźb karanych, za co grozi do 2 lat więzienia – mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości