Wiadomości

Gorzów Wielkopolski Zachód, czyli pociągiem na... Słoneczną!

26 maja 2021, 15:16, Marcin Kluwak
Mieszkańcy osiedla Słoneczne i całej zachodniej części miasta będą mieli swój przystanek kolejowy. Na 299 km linii kolejowej 203, czyli w sąsiedztwie Placu Słonecznego, wybudowany zostanie nowy przystanek. Ma on wyglądem przypominać stację Gorzów Wielkopolski Wschód. Na razie nie ma terminu realizacji inwestycji.

O tym, że w Gorzowie i okolicach powstanie nowy przystanek, pisaliśmy już w marcu 2018 roku w artykule pt. "Elektryfikacja i nowe przystanki kolejowe? To wszystko przed nami "

Dziś już wiemy więcej na ten temat. Ministerstwo Infrastruktury podało lokalizację wszystkich inwestycji do realizacji w ramach tzw. Programu Przystankowego. Na liście podstawowej – w północnej części województwa, wzdłuż linii kolejowej 203 znajduje się kilka nowych przystanków. Będzie to przystanek Gorzów Wielkopolski Zachód, Santok, Sarbiewo, a przy granicy Kostrzyn Warniki, czyli tuż przy miejscu, gdzie wcześniej odbywał się Przystanek PolAndRock.

Przystanek Gorzów Wielopolski Zachód ma być zlokalizowany na osiedlu Słonecznym - w okolicach skrzyżowania Al. 11 Listopada z Placem Słonecznym na wysokości gorzowskiej Mariny. Przystanek byłby podobny do tego, który znajduje się przy ul. Teatralnej.

Mieszkańcy Santoka zapewne ucieszą się z informacji, że nowoczesny przystanek kolejowy w ich miejscowości nie będzie już na uboczu, tylko praktycznie w samym centrum. Modernizacji doczeka się stacja Sarbiewo w powiecie strzelecko-drezdeneckim, a w Kostrzynie, a dokładnie tuż przy osiedlu Warniki zlokalizowany będzie kolejny przystanek na trasie z Gorzowa.

Celem „Programu Przystankowego” jest zwiększenie dostępu lokalnych społeczności do transportu kolejowego. Dostępne środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie zadań związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla podróżnych. Program przyczyni się to do ograniczenia wykluczenia komunikacyjnego i umożliwi pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej - informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości