Wiadomości

Kolejne włamanie do "bimby". Złodziej ukradł wyroby z konopi i wiertarkę

4 maja 2021, 20:53
fot. facebook/Strong Hemp
W minioną niedzielę 2 maja doszło do kolejnego włamania do sklepiku w zabytkowej "bimbie" przy ul. Wełniany Rynek w Gorzowie. Złodziej ukradł tym razem oprócz artykułów wyrabianych z konopi, również wiertarkę i terminal płatniczy. Został zatrzymany, grozi mu do 10 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę 2 maja po godz. 11.20 na deptaku przy ul. Wełniany Rynek. Do zabytkowej „bimby” w której obecnie mieści się sklepik z wyrobami z konopi, włamał się mężczyzna. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak jeden z mężczyzn włamuje się do środka, a drugi stoi na zewnątrz i przygląda się jak kolega plądruje wnętrze sklepiku. 

- Skradziono wiertarkę Bosha z walizką, w której były faktury, terminal płatniczy, olejki Green Out, bonga szklane, bibułki, młynki z nadrukiem Strong Hemp, susze konopne Strong Hemp. Gdyby ktoś widział, że ktoś sprzedaje te przedmioty w okazyjnej cenie lub w jakimś sklepie/lombardzie to proszę o informację – mówi Wojciech Pająk, właściciel sklepu Strong Hemp.

Mężczyzna, który włamał się do „bimby” został zatrzymany. We wtorek 4 maja został przesłuchany, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi do 10 lat więzienia. Natomiast policja szuka drugiego mężczyzny, który stał na zewnątrz. Niewykluczone, że mężczyzna będzie zeznawał w charakterze świadka i nie usłyszy żadnych zarzutów.

To już kolejne włamanie do „bimby” w ostatnim czasie. W połowie kwietnia również doszło do włamania. Wówczas kamery monitoringy nagrały ja mężczyzna wybija szybę w tramwaju i wchodzi do środka. Złodziej ukradł laptopa, kasę fiskalną, kosmetyki i artykuły spożywcze wyrabiane z konopi. W pewnym momencie zorientował się, że jego działanie jest rejestrowane, dlatego uszkodził kamerę. Jednak 21-latek i tak został zatrzymany, usłyszał zarzuty. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Włamał się do „bimby” i ukradł wyroby z konopi. Wszystko nagrały kamery"

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości