• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 52 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Włamał się do „bimby” i ukradł wyroby z konopi. Wszystko nagrały kamery [film]

19 kwietnia 2021, 11:57
fot. KMP Gorzów
Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który w piątkowy poranek 16 kwietnia włamał się do sklepiku w zabytkowej "bimbie" i ukradł laptopa, kasę fiskalną, kosmetyki i artykuły spożywcze wyrabiane z konopi. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w piątkowy poranek 16 kwietnia na deptaku przy ul. Wełniany Rynek. Do zabytkowej „bimby” w której obecnie mieści się sklepik z wyrobami z konopi, włamał się mężczyzna. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli w tramwaju wybite szyby. Na miejsce zostali wezwani śledczy wraz z technikiem, aby zabezpieczyć jak najwięcej śladów.  Jak się okazało, całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. 

Na nagraniu widać, jak mężczyzna wybija szybę w zabytkowym tramwaju i wchodzi do środka. Złodziej ukradł laptopa, kasę fiskalną, kosmetyki i artykuły spożywcze wyrabiane z konopi. W pewnym momencie zorientował się, że jego działanie jest rejestrowane, dlatego uszkodził kamerę.

- W pewnym momencie pojawiła się informacja o mężczyźnie, który w okolicach katedry wyrzucał różne przedmioty na ulicę i może mieć związek ze zdarzeniem. Kiedy policjanci chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać. Do pościgu dołączyli policjanci ruchu drogowego, którzy byli w pobliżu. Podejrzany w stronę policjantów rzucił jeszcze terminal płatniczy, ale po chwili został obezwładniony. 21-letni mężczyzna został przewieziony do komendy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Właściciel sklepiku oszacował wstępnie straty na kilka tysięcy złotych. Natomiast zatrzymany 21-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, ma na swoim koncie inne przestępstwa, za które odbywał już karę pozbawienia wolności. Z zakładu karnego wyszedł pod koniec ubiegłego roku. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości