Wiadomości

Nominowani rezygnują. Nie chcą być "Osobowością Roku"

22 kwietnia 2021, 10:26, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
Kolejne osoby odcinają się od plebiscytu na „Osobowość Roku 2020” organizowanych przez Polska Press, właściciela między innymi Gazety Lubuskiej. Wiele osób, które otrzymują nominacje, apelują, aby na nich nie głosować. Niektórzy wręcz proszą o skreślenie z listy.

Wiceprezes gorzowskiego szpitala, dyrektor teatru, czy burmistrz Świebodzina – to tylko trzy z wielu przykładów osób, których dosięgnął zaszczyt bycia nominowanym do plebiscytu Osobowość Roku. Plebiscyt organizowany przez wszystkie redakcje należące do koncernu prasowego Polska Press polega na tym, że nominowana osoba umieszcza na swoim fanpage na FB specjalny list od redakcji i ma zachęcać wszystkich znajomych i rodzinę, aby Ci głosowali na niego za pośrednictwem płatnych sms-ów, lub punktów, które można zakupić przelewem.

Wiele osób rezygnuje z udziału w plebiscycie, apelując do wszystkich, aby zamiast wydawać pieniądze na płatne sms-y, wspomogli kogoś, kto jest naprawdę w potrzebie. Uczynił tak na przykład wiceprezes gorzowskiego szpitala – Robert Surowie.

- Zamiast przeznaczać pieniądze na SMSy z głosem na mnie... wpłaćcie proszę, choć niewielki datek dla człowieka dobrego serca, który jest w potrzebie Wystarczy kliknąć, zrobić nawet kilkuzłotowy przelew. Marek potrzebuje naszej pomocy – pisze na swoim fanpage Robert Surowiec.

Jeszcze dalej poszedł dyrektor gorzowskiego teatru. Po nominacji wysłał e-maila do redaktora naczelnego Gazety Lubuskiej, z prośbą o skreślenie go z listy nominowanych.

- Niech mi będzie wolno, za pośrednictwem Państwa gazety zwrócić się do osób, które głosowałyby sms-mi na mnie, aby te pieniądze przeznaczyły na Gorzowskie Hospicjum im. św. Kamila. Gdyby nie pandemia, dzisiaj i jutro zbieralibyśmy pieniądze na ten chwalebny cel – pisze Jan Tomaszewicz.

O całej idei plebiscytu pisał też Robert Bagiński, w felietonie pt.: Osobowości za kasę. Jak policja strzela sobie w kolano... - Całość przypomina uwspółcześnioną formę znanego wszystkim „łańcuszka” lub „piramidy”. Po oczach bije słabość i gra na niskich instynktach. Kryterium bycia osobowością roku jest jedno – trzeba spowodować wysyłkę jak największej ilości płatnych SMS-ów. Pobudzenie nominowanych, ich znajomych i rodzin, ma wywołać elegancki dyplom, który powinien zostać opublikowany na profilu lub fanpage’u – pisze Bagiński.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości