Wiadomości

Co z otwarciem punktów masowych szczepień w Gorzowie?

20 kwietnia 2021, 09:46
fot. archiwum
W tym tygodniu miały zostać otwarte dwa punkty masowych szczepień w Gorzowie. Jednak jak się okazało, cały czas trwają przygotowania, ponieważ uruchomienie punktu na terenie lodowiska Słowianki i Przystani Sportów Wodnych jest uzależnione od wizytacji przedstawicieli NFZ oraz podpisania umów z funduszem przez podmioty lecznicze, które będą szczepiły. Miasto chce, aby oba punkty rozpoczęły swoją działalność w ostatnim tygodniu kwietnia.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa przygotowują samorządowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Jak się okazuje, w Gorzowie mają powstać dwa takie punkty. Pierwszy na terenie lodowiska Słowianki, a drugi w przystani sportów wodnych przy ul. Fabrycznej. W każdej z lokalizacji mają pracować dwa zespoły, które będą przeprowadzały szczepienia. Dziennie jeden zespół będzie mógł zaszczepić do 250 osób, co pozwoli na zaszczepienie łącznie 1000 osób w ciągu dnia.

Masowe szczepienia rozpoczęły się w poniedziałek 19 kwietnia w całym kraju, natomiast w województwie lubuskim pierwszy pilotażowy punkt szczepień powszechnych ruszył w Żarach. Co zatem z punktami w Gorzowie i kiedy możemy spodziewać się ich otwarcia? 

- Kończą się przygotowania do otwarcia dwóch gorzowskich punktów. Trwają starania, aby oba punkty mogły rozpocząć swoje funkcjonowanie w ostatnim tygodniu kwietnia. Ich uruchomienie zależy od wizytacji przedstawicieli NFZ oraz podpisania umów z funduszem przez podmioty lecznicze, które będą szczepiły. Odbiór i precyzyjna wizytacja punktu przy „Słowiance” zaplanowana jest na wtorek 20 kwietnia. Natomiast odbiór punktu w Przystani Sportów Wodnych jest uzgadniany z NFZ – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto obecnie podpisuje umowy z podmiotami medycznymi na świadczenie szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Następnie podmioty te zawrą swoje własne umowy z NFZ, na mocy których będą otrzymywały należności za wykonane szczepienia. W punkcie przy „Słowiance” zespoły szczepienne zapewni „Praktyka Lekarska Tomasz Szatkowski”, a w punkcie przy Fabrycznej - Centrum Medyczne „MediRaj”.

- Dostawa szczepionek leży w kompetencjach państwowych służb ochrony zdrowia. Zamawianiem szczepionek, ich odbieraniem i przechowywaniem, a następnie ich podawaniem zajmować się będą podmioty medyczne, które w obu punktach będą świadczyły szczepienia. Czas funkcjonowania punktów będzie zależał od postępu szczepień na terenie całego kraju, niezakłóconych dostaw szczepionek etc. Przygotowana przez miasto infrastruktura będzie zapewniała możliwość szczepień przez okres kilku miesięcy – podkreśla Ciepiela. 
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości