Wiadomości

Koniec z demolowaniem "fyrtla" na os. Staszica? Będzie oświetlenie i fotopułapki

18 kwietnia 2021, 16:45
fot. Agnieszka Kosacka
Popularne miejsce spotkań mieszkańców przy ul. Reja na os. Staszica będzie bezpieczniejsze. „Fyrtel”, którzy stworzyli sami gorzowianie doczeka się nie tylko nowej wiaty, ale również zostanie zainstalowane tam oświetlenie czy fotopułapki - te mają być batem na wandali. A wszystko w ramach inicjatyw lokalnych.

"Nasz fyrtel -Reja i okolice" to miejsce spotkań w parku Słowiańskim, które zostało stworzone przez grupę mieszkańców ul. Reja i okolicznych ulic na os. Staszica. Gorzowianie wybudowali tam drewniany domek, ustawili ławki i zorganizowali miejsce zabaw dla dzieci. Niestety „fyrtel” nie miał przez ostatnie lata zbytniego szczęścia, ponieważ został już kilkukrotnie zdewastowany m.in. w marcu 2018 roku, marcu 2019 roku czy ostatni raz w styczniu 2021 roku.

Gorzowianie, którzy dbają o "fyrtel" chcą, aby w społecznym ogródku było bezpiecznie i aby nie był już niszczony przez wandali. Dlatego też złożyli do magistratu wniosek w ramach inicjatyw lokalnych.  Miasto szuka właśnie firmy, która zajmie się wykonaniem kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę przyłącza pod oświetlenie. Termin realizacji zamówienia to 15 listopada 2021 roku. Na terenie „fyrtla” mają zostać ustawione dwie lampy.

Ale to nie wszystko. Nowością będą fotopułapki. Jeżeli ktokolwiek coś zdewastuje na terenie „fyrtla” to zostanie nagrany. Fotopułapki mają odstraszać potencjalnych wandali, ale w razie zniszczenia czegokolwiek, również pomóc w ustaleniu sprawcy. Oprócz oświetlenia i fotopułapek, po stronie miasta będzie stała również budowa nowej wiaty – ta została zniszczona w styczniu o czym pisaliśmy w artykule „Wandale zdemolowali wiatę społeczników na os. Staszica”. Natomiast mieszkańcy os. Staszica mają zapewnić posadzenie kwiatów oraz zająć się ich dalszą pielęgnacją. Koszt całej inwestycji to około 90 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości