Wiadomości

Zaatakował dwóch mężczyzn maczetą. Mieszkaniec Gorzowa właśnie usłyszał wyrok

14 kwietnia 2021, 19:00, ak
fot. Marcin Kluwak
W sierpniu 2019 roku przy ul. Szarych Szeregów doszło do brutalnego ataku maczetą na dwóch mężczyzn. Sprawca został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, za co groziła kara do 5 lat więzienia. We wtorek 13 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd uznał, że mężczyzna jest winny i wymierzył mu karę 11 miesięcy pozbawienia wolności.

Wszystko działo się w wieczorem 22 sierpnia 2019 roku na parkingu przy ul. Szarych Szeregów. 32-letni wówczas Adrian D. zaatakował brutalnie maczetą dwóch mężczyzn. Jak się okazało, tłem całego zajścia były prywatne porachunki, ponieważ napastnik oraz ofiary znały się. Wobec mężczyzn toczyło się zupełnie inne postępowanie, gdzie osoby pokrzywdzone występowały jako podejrzani, natomiast zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył właśnie Adrian D.

Atak maczetą był brutalny. Jeden z mężczyzn podczas próby osłonienia głowy został uderzony maczetą w lewe ramię, przez co doznał rany ciętej przedramienia ze złamaniem kości i uszkodzeniem nerwu. Z kolei drugi z mężczyzn został uderzony maczetą w plecy w okolice lewej łopatki, co spowodowało u niego obrażenia w postaci rany ciętej okolicy pleców po stronie lewej. Ponadto Adrian D. groził swoim ofiarom pozbawieniem życia. 

Sprawca został zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych, za co groziła kara do 5 lat więzienia. 34-letni Adrian D. odpowiadał z wolnej stopy, ponieważ sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt. We wtorek 13 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie brutalnego ataku maczetą.

- Sąd uznał oskarżonego Adriana D. winnym popełnienia zarzucanych mu czynów i wymierzył mu za czyn opisany w pkt 1 aktu oskarżenia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności, a za czyn opisany w pkt 2 aktu oskarżenia karę 2 miesięcy pozbawienia wolności  i wymierzył mu karę łączną 11 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto orzekł wobec oskarżonego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 100 m na okres 2 lat – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie
Ponadto sąd zasądził od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonych nawiązki. Na rzecz pierwszego mężczyzny kwotę 8 tys. zł, a na rzecz drugiego 1 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości