Wiadomości

Policjant z Gorzowa usłyszał zarzuty związane z handlem narkotykami

25 lutego 2021, 10:37
fot. archiwum
Prokuratura Okręgowa w Gorzowie prowadzi sprawę dotyczącą obrotu narkotykami na terenie Gorzowa. Jak się okazało, w sprawę był zaangażowany również policjant pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. Funkcjonariusz został zatrzymany, kiedy miał przy sobie dużą ilość narkotyków. Mężczyzna został zwolniony dyscyplinarnie ze służby i usłyszał zarzuty.

Kolejny skandal z narkotykami w tle w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie. W listopadzie 2020 roku został zatrzymany funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji, który posiadał przy sobie dużą ilość narkotyków. Mężczyzna został dyscyplinarnie zwolniony ze służby – wcześniej w policji przepracował ponad 10 lat. 

- Zatrzymanie mężczyzny było tylko możliwe dzięki inicjatywie i aktywności policjantów, którzy dotarli do takiej informacji i zgromadzili odpowiedni materiał dowodowy świadczący o złamaniu przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przez tego funkcjonariusza. To rozwiązanie potwierdza tylko, że dla takich osób, które nieodpowiednio interpretują słowa roty ślubowania i schodzą ze ścieżki prawa, absolutnie nie ma miejsca w policji – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. 

Sprawą byłego już policjanta zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gorzowie. Jak się okazuje, były funkcjonariusz ma mieć związek z dużą sprawą związaną z obrotem narkotykami na terenie Gorzowa i okolic. 

- Mogę jedynie potwierdzić, że mężczyzna usłyszał zarzuty. O ich charakterze nie chcę się póki co wypowiadać. Jednak mogę powiedzieć, że prowadzimy obecnie sprawę związaną z obrotem narkotykami na terenie Gorzowa z którą ma związek były funkcjonariusz. Sprawa ma charakter rozwojowy – mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. 

Zarówno Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie, jak i Prokuratura Okręgowa w Gorzowie podkreślają, że sprawa byłej policjantki, która była skazana za przemyt narkotyków w Szwecji, a sprawa policjanta podejrzanego o handel narkotykami nie ma ze sobą nic wspólnego.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości