Wiadomości

Gorzów: Będzie protest przeciwko budowie wytwórni asfaltu

2 września 2019, 10:35, red
fot. archiwum
W poniedziałkowe popołudnie mieszkańcy osiedla Magnolia Park przy ul. Walczaka w Gorzowie planują spontaniczny protest przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych koło swoich bloków. Gorzowianie obawiają się o swoje zdrowie oraz nie chcą, aby po ich oknami kursowało kilkadziesiąt ciężarówek dziennie powodując hałas i kurz.

Mieszkańcy nowego osiedla Magnolia Park przy ul. Walczaka sprzeciwiają się budowie wytwórni mas bitumicznych, którą za nowymi blokami planuje postawić firma Budomex S.A. Wytwórnia asfaltu ma być tymczasowa, a firma zamierza ją postawić na terenach silwanowskich na czas przebudowy drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Więcej o sprzeciwie mieszkańców przeczytasz TUTAJ.

Gorzowianie nie chcą obok swoich bloków wytwórni mas bitumicznych, ponieważ obawiają się przede wszystkim o wpływ na ich zdrowie oparów wydobywających się z wytwórni asfaltu. Mieszkańców Magnolia Park nie przekonuje to, że inwestycja ma być tymczasowa i po dwóch latach, czyli po zakończeniu prac przy rozbudowie DK22 konstrukcja ma zostać zdemontowana.

Inwestor uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia, w tym uzyskał pozytywną decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach wydaną przez regionalną dyrekcję ochrony środowiska, a także pozytywną opinię powiatowego inspektoratu sanitarnego oraz regionalnego zarządu gospodarki wodnej. Natomiast w ostatnich dniach uzyskał pozwolenie na budowę.

To przelało czarę goryczy wśród mieszkańców osiedla Magnolia Park, którzy postanowili zorganizować spontaniczny protest przeciwko budowie wytwórni mas bitumicznych. Gorzowianie podkreślają, że sprzeciwiają się budowie wytwórni asfaltu, a nie rozbudowie drogi krajowej nr 22.

Spontaniczny strajk odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz. 15 przy ul. Walczaka. - Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu z uwagi na to, że strajk odbędzie się przy przejściu dla pieszych obok tymczasowej pętli autobusowej koło osiedla Magnolia Park. Nie będziemy blokować drogi i przejścia dla pieszych. Będziemy skandować hasła i eksponować transparenty – opowiada jeden z mieszkańców Magnolia Park.

Inwestor chce wybudować wytwórnię asfaltu przy ul. Walczaka, aby zaoszczędzić na transporcie i dojazdach ciężarówek z podgorzowskiego Deszczna. Z kolei mieszkańcy obawiają się, że kiedy zakończy się przebudowa DK22, firma może wygrać kolejny przetarg i zająć się rozbudową drogi w kierunku Strzelec. A wówczas wytwórnia mas bitumicznych nie zostanie zdemontowana i zostanie tam na dłużej.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości