Śmieciarz złapany i ukarany

8 sierpnia 2019, 11:13
fot. Straż Miejska
Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który zaśmiecał teren przy ul. Jedwabniczej w Gorzowie. Na dzikim wysypisku śmieci znalazły się m.in. sterty kartonów czy połamane meble. Mężczyzna dostał mandat w wysokości 500 zł i został zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

We wtorek 6 sierpnia straż miejska zatrzymała mężczyznę, który zrobił sobie dzikie wysypisko śmieci przy ul. Jedwabniczej w Gorzowie. Wzdłuż drogi znajdowały się sterty kartonów, połamane meble, plastikowe butelki czy torebki foliowe. Jak podkreśla straż miejska, teren ten to „ulubione miejsce śmieciarzy”. W tym roku służby miejskie porządkowały już okolice tej ulicy.

Strażnikom udało się ustalić, kto jest odpowiedzialny za zaśmiecanie. Tym samym ukarali mężczyznę mandatem karnym w maksymalnej wysokości 500 zł oraz zobowiązali go do uprzątnięcia terenu.

- Usuwanie dzikich wysypisk generuje ogromne koszty, dlatego strażnicy miejscy będą częściej kontrolować miejsca szczególnie zagrożone zaśmiecaniem, w tym także ulicę Jedwabniczą. Za zaśmiecanie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z regulaminem o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gorzowa grozi grzywna nawet do pięciu tysięcy złotych – podkreśla Bolesław Romańczyk z gorzowskiej straży miejskiej.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości