Wiadomości

Co z naprawą integracyjnego placu zabaw?

7 sierpnia 2019, 10:33, red
fot. archiwum
Firma, która zbudowała integracyjny plac zabaw Gorzowie weszła na teren placu. Wykonawca prowadzi oględziny usterek, jednak nie jest pewne czy zabierze się za naprawę. Miasto jest przygotowane na takie rozwiązanie i ma zabezpieczone pieniądze na wybór nowej firmy, która zajmie się usunięciem usterek.

Integracyjny plac zabaw przy filharmonii działał zaledwie 12 dni. Oficjalne otwarcie odbyło się 7 kwietnia, natomiast 19 kwietnia plac został zamknięty przez urzędników. Wszystko przez to, że zostały wykryte usterki, które zagrażały bezpieczeństwu bawiących się tam dzieci. Jednak wykonawca placu, firma Apis Polska z Jarosławia, która wybudowała plac zabaw za kwotę 595 689 zł pomimo wyznaczenia kilku terminów oraz naliczania kar umownych nie chciała naprawić usterek.

W końcu, pod koniec lipca wykonawca pojawił się na terenie integracyjnego placu zabaw. - Wykonawca prowadzi obecnie oględziny placu. Mieliśmy obowiązek udostępnić plac zabaw firmie na czas naprawy gwarancyjnej. Jednak to, czy wszystkie usterki zostaną usunięte, to dopiero się okaże. Wszystko przez to, że wykonawca nie poczuwa się do podjęcia robót gwarancyjnych. Dlatego też na ten moment nie możemy powiedzieć czy plac zostanie naprawiony przez wykonawcę – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Firma ma czas do piątku 9 sierpnia na podjęcie decyzji o pracach gwarancyjnych i usunięciu niebezpiecznych dla dzieci usterek. To m.in. pękające liny, złe mocowania śrub czy problemy z nawierzchnią. Jeżeli wykonawca nie podejmie się ostatecznie wykonania prac, wówczas miasto ma inne wyjście z sytuacji.

- Mamy w budżecie zabezpieczone pieniądze na wybór nowej firmy, która zajmie się usunięciem nieprawidłowości tak aby integracyjny plac zabaw był bezpieczny dla dzieci. Wówczas kosztem napraw obciążymy obecnego wykonawcę. Dlatego też na ten moment trudno powiedzieć, kiedy plac zabaw zostanie udostępniony dzieciom – tłumaczy Ciepiela.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości