Wiadomości

Zjazd z S3 do Gorzowa czekają zmiany

22 lutego 2019, 10:28, ak
fot. gorzowianin
Jeszcze w tym roku kierowców zjeżdżających z trasy S3 na węźle Gorzów Południe czeka zmiana organizacji ruchu. Wszystko przez to, że kierowcy mają problemy z włączeniem się do ruchu zjeżdżając z S3 w ul. Kasprzaka, zwłaszcza w godzinach szczytu kierunku centrum miasta.

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Kasprzaka i zjazdu z drogi ekspresowej S3 na węźle Gorzów Południe to jedno z najbardziej kolizyjnych miejsc w Gorzowie. Według raportu przygotowanego przez specjalistów z systemu Yanosik, w 2018 roku w tym miejscu doszło aż do 28 kolizji.

Wszystko przez to, że kierowcy, którzy stoją w korku na zjeździe z S3 od strony Skwierzyny w kierunku centrum miasta bardzo często próbują włączyć się do ruchu, wymuszając pierwszeństwo przejazdu, co doprowadza do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji, w tym również kolizji. Do takich sytuacji dochodzi przede wszystkim w godzinach szczytu. Niektórzy kierowcy, aby uniknąć stania w korku, ustawiają się na zjeździe do skrętu w prawo i zawracają w kierunku centrum Gorzowa na pobliskiej stacji paliw.

To wszystko powoduje, że temat zmiany organizacji ruchu w tym miejscu jest co jakiś czas poruszany. Wielu kierowców chciałoby, aby na skrzyżowaniu zjazdu z S3 i ul. Kasprzaka wybudować rondo – to miałoby usprawnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców.

Dlatego też portal gorzowianin.com zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze z pytaniem czy GDDKiA zamierza podjąć jakiekolwiek działania w usprawnieniu ruchu w tym miejscu oraz czy była brana pod uwagę budowa dwóch rond na zjeździe Gorzów Południe.

- Przebudowa węzła Gorzów Południe w najbliższym czasie nie jest możliwa. Jednak dla usprawnienia ruchu planujemy wprowadzić zmiany w organizacji ruchu w obrębie węzła. Obecnie zmiany te są konsultowane. W chwili ich uzgodnienia i zatwierdzenia poinformujemy o tym, jak będą wyglądały i kiedy zostaną wprowadzone – komentuje Anna Jakubowska, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze.

Zmiany w organizacji ruchu powinny zostać wprowadzone jeszcze w tym roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości