Wiadomości

Gorzów będzie wspierał Ukraińców

21 lutego 2019, 15:05, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa będą wspierać obywateli Ukrainy, którzy zamierzają w naszym mieście zamieszkać na stałe, uczyć, studiować czy też pracować. W związku z tym, już niedługo na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Gorzowa będą zamieszczane informacje w języku ukraińskim.

W czwartek 21 lutego prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki spotkał się z reprezentantką obywateli Ukrainy Darią Łukianową. Podczas spotkania prezydent Wójcicki wręczył deklarację wsparcia Ukraińców, którzy zamierzają zamieszkać w Gorzowie, tutaj się uczyć, studiować czy pracować.

Ponadto podczas spotkania rozmawiano o problemach z jakimi zmagają się Ukraińcy zamierzający osiedlić się w naszym mieście. Jak się okazuje, obywatelom Ukrainy najwięcej problemów sprawiają sprawy meldunkowe oraz tłumaczenie dokumentów. Dlatego też już w najbliższym czasie na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta Gorzowa pojawią się informacje w języku ukraińskim. Prezydent Wójcicki podkreśla, że w sprawie rozwiązywania problemów obywateli Ukrainy odbędą się kolejne spotkania.

Daria Łukianowa szacuje, że w Gorzowie i w powiecie gorzowskim osiedliło się nawet do 20 tysięcy Ukraińców. Większość z nich chwali sobie pobyt u nas, wielu zamierza zamieszkać w naszym regionie na stałe.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości