5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Gorzowie

14 lutego 2019, 11:18
fot. archiwum
Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji na terenie naszego miasta? Jak się okazuje, w Gorzowie jest 5 miejsc, w których kierowcy powinni szczególnie uważać. Wśród nich są aż 4 ronda, gdzie policja odnotowuje bardzo dużą ilość zdarzeń drogowych.

Ponad 116 kolizji i wypadków - takie żniwo w skali całego 2018 roku zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Gorzowa.. W jakich lokalizacjach kierowcy powinni szczególnie uważać? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc na terenie naszego miasta.

– Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Gorzowie. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat. Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – komentuje Magda Zglińska, specjalistka systemu Yanosik.

Gdzie w takim razie gorzowscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności? Miejsce pierwsze zajmuje węzeł Gorzów Południe, gdzie droga krajowa numer 22 łączy się z drogą ekspresową S3. Tylko w 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj 28 kolizji. Drugie miejsce to rondo Wyszyńskiego, gdzie doszło do 27 niebezpiecznych zdarzeń. Podium zamyka rondo Górczyńskie – w całym 2018 roku doszło tutaj do 24 kolizji i wypadków. Niewiele mniej zdarzeń drogowych było na rondzie Kasprzaka – 20 kolizji i wypadków. Natomiast zestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka rondo Gdańskie - doszło tutaj do 17 kolizji.

A Waszym zdaniem, gdzie jest najbardziej niebezpiecznie?

Ankieta

Najbardziej niebezpieczne miejsca w Gorzowie

  • rondo Górczyńskie20.97%
  • rondo Wyszyńskiego27.89%
  • rondo Gdańskie4.65%
  • rondo Kasprzaka25.89%
  • węzeł Gorzów Południe7.75%
  • skrzyżowanie Słowiańskiej i Fredry3.37%
  • skrzyżowanie Chrobrego i Spichrzowej0.55%
  • skrzyżowanie Grobla i Zielona1.91%
  • inne7.02%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1097


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości