Legalne picie piwa na bulwarze tylko przez 9 godzin?

29 maja 2018, 14:00, ak
fot. Anna Kluwak
Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Gorzowa radni zdecydują czy na nadwarciańskich bulwarach będzie można legalnie spożywać alkohol. Jednak do uchwały ma zastrzeżenia radny Grzegorz Musiałowicz, który chciałby wprowadzić ograniczenia m.in. godziny spożywania alkoholu czy też zawartość procentową.

We wtorek 29 maja o godz. 15.30 w gorzowskim magistracie rozpocznie się sesja Rady Miasta podczas której radni zdecydują czy zezwolą na legalne picie alkoholu na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim – bez żadnych ograniczeń, z wyjątkiem placu zabaw dla dzieci. Jeżeli radni przyjmą uchwałę, to alkohol na bulwarach– zarówno piwo, wino czy wódkę będzie można wypić już przed wakacjami.

Jednak do uchwały przygotowanej przez prezydenta Jacka Wójcickiego zastrzeżenia ma radny Grzegorz Musiałowicz, który przygotował poprawkę w sprawie odstępstwie od zakazu spożywania napojów alkoholowych na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim. Radny klubu #kochamGorzów chciałby, aby na bulwarach można było pić napoje alkoholowe o zawartości alkoholu maksymalnie do 8 procent w godzinach od 19 do 4 rano.

- Wprowadzenie całodobowego nieograniczonego odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych na obszarze Bulwaru Wschodniego i Zachodniego spowoduje nieskrępowaną możliwość wejścia na terenu bulwaru o każdej możliwej porze, z każdym rodzajem alkoholu i spożywania go w dowolnej formie, również na oczach dzieci i innych osób. Wprowadzenie takiego przepisu spowoduje zmianę wizerunku bulwarów nadwarciańskich, które stracą charakter miejsca spędzania wolnego czasu przez całe rodziny, a staną się miejscem bez możliwości jakiejkolwiek interwencji wobec osób nadużywających prawo, które będą spożywały mocne alkohole oraz organizowane wielogodzinne libacje alkoholowe z udziałem większych grup osób. To wszystko może powodować agresję i wiele konfliktów pomiędzy uczestnikami imprez, a innymi osobami chcącymi spędzić wolny czas na bulwarach w inny sposób - tłumaczy Grzegorz Musiałowicz.

Ankieta

Picie alkoholu na nadwarciańskich bulwarach

  • Jestem za legalnym piciem alkoholu na bulwarze80.7%
  • Zakaz spożywania alkoholu powinien nadal obowiązywać14.68%
  • To moja sprawa gdzie piję alkohol2.91%
  • Nie interesuje mnie to1.7%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1819

Radny Musiałowicz podkreśla, że poprawka do uchwały jest wynikiem rozmów i analiz z mieszkańcami Gorzowa oraz przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gastronomiczną na bulwarze i barce.

- Chciałbym rozsądnie pogodzić rozbieżne oczekiwania wszystkich stron, które oczekują umożliwienia przez miasto spędzania wolnego czasu z możliwością wypicia alkoholu na bulwarze. Jak i zagwarantowania bezpieczeństwa dla innych osób korzystających z bulwarów. Zależy mi również na bezpieczeństwie i porządku w tym miejscu - podkreśla Musiałowicz.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości