Wiadomości

Cisza na placu budowy

28 maja 2018, 20:14, red
fot. gorzowianin.com
Czytelnicy portalu gorzowianin.com zastanawiają się, co dzieje się na remontowanym odcinku ulicy Sikorskiego. Niektórzy uważają, że czeka nas powtórka sytuacji z ulicą Walczaka. Magistrat i wykonawca uspokajają – wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem.

Informacje o przerwach w pracy przy ulicy Sikorskiego pojawiły się kilku miejscach na popularnym serwisie społecznościowym. Mieszkańcy Gorzowa z zaniepokojeniem spoglądają na to, co dzieje – a raczej nie dzieje się przy ulicy Sikorskiego. Z zapytaniem o postęp robót zwróciliśmy się do gorzowskiego magistratu oraz do wykonawcy – firmy Trakcja PRKiI S.A.

- Przebudowa ulicy Sikorskiego postępuje zgodnie z założonym harmonogramem prac i koncertuje się na instalacjach przebiegających w rejonie torowiska. W tym tygodniu wykonawca przystępuje do przebudowy sieci wodociągowej, zaś w przyszłym tygodniu ruszą prace związane z przebudową kanalizacji sanitarnej. Na początku czerwca wykonawca przystąpi do przebudowy arterii gazociągu wysokiego ciśnienia – wyjaśnia Robert Kuczyński, rzecznik prasowy Trakcja PRKiI S.A.

Głos w tej sprawie zabrał też magistrat. Urzędników poprosiliśmy o potwierdzenie bądź zdementowanie plotek sugerujących, że podwykonawcy – z uwagi na brak zapłaty – opuścili plac budowy.

- Wykonawca dotychczas nie zgłosił żadnych podwykonawców i realizuje, według naszej wiedzy, zadanie w ramach sił własnych. Nie odnotowaliśmy żadnych znaczących zmian. W związku z nadesłanym sygnałem zwrócimy się o weryfikację sytuacji, w kontekście zgłoszonych uwag. Jednocześnie podkreślam, iż firma Trakcja zgłosiła realizację prac na kolejnym etapie robót - 1e i 1f, czyli na odcinku ul. Jancarza – tłumaczy Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Remont Sikorskiego

1/6 Remont Sikorskiego

2/6 Remont Sikorskiego

2/6 Remont Sikorskiego

3/6 Remont Sikorskiego

3/6 Remont Sikorskiego

4/6 Remont Sikorskiego

4/6 Remont Sikorskiego

5/6 Remont Sikorskiego

5/6 Remont Sikorskiego

6/6 Remont Sikorskiego

6/6 Remont Sikorskiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości