Lepszy brudny autobus, niż zepsuty [zdjęcia]

7 marca 2018, 18:43, mati
fot. czytelniczka Joanna
Brudne autobusy na gorzowskich drogach to już żadna nowość. Teraz będzie jeszcze gorzej, bo jak informuje MZK, w zakładzie awarii uległa myjnia.

Kilka dni temu do naszej redakcji napisała jedna z czytelniczek, zastanawiając się, po jakich ulicach jeżdżą gorzowskie autobusy komunikacji miejskiej, że są tak bardzo brudne. - Cz ye autobusy jeżdżą w rajdzie Dakar? Kierowca jednego z nich był na tyle pomysłowy, że przetarł sobie przednie drzwi, aby widzieć lusterko – pisała w wiadomości nasza czytelniczka Joanna.

W czwartek będzie jeszcze gorzej, bo jak na swoim facebookowym profilu poinformował gorzowski MZK, dzisiaj (7 marca) myjnia autobusów odmówiła posłuszeństwa.

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje, iż z powodu awarii myjni autobusowej w dniu jutrzejszym tj. 8 marca 2018 r. autobusy wyjadą na linię nieumyte po dzisiejszym dniu. Przepraszamy za zaistniałą sytuację oraz informujemy, iż podejmujemy wszystkie kroki, aby awaria została usunięta jak najszybciej.

Okazuje się, że autobusy są myte regularnie, a ten pojazd, prezentowany na zdjęciach, które dołączyła nasza czytelniczka był myty i jak zapewnił dyspozytor MZK w momencie wyjazdu na trasę był...czysty. Wystarczyło parę godzin jazdy po Gorzowie, aby brud znów pojawił się na autobusie. Jak widzimy na zdjęciach, ktoś przecierał drzwi, aby pasażerowie mogli widzieć, na jakim przystanku akurat się znajdują, oraz boczny numer autobusu, aby wiedzieli, jaka to linia.

Problemem jest też temperatura. Po umyciu autobusy stoją na otwartym placu. Przy bardzo niskich temperaturach może się okazać, że nad ranem wszystkie drzwi będą zamarznięte. - W czasie mycia tworzy się tzw. pył wodny, który bardzo łatwo może doprowadzić do zablokowania układów pneumatycznych w pojeździe, które są odpowiedzialne m.in. za sterowanie działaniem układu hamulcowego i zamykaniem drzwi. Znajdująca się w szczelinach przy drzwiach woda sprawiłaby, że drzwi by zamarzły. W efekcie, ze względów bezpieczeństwa pojazd nie mógłby wyjechać w trasę ze względu na niesprawne hamulce i drzwi – tłumaczą specjaliści z portalu infobus.pl

Fotoreportaż


1/3 Brudne autobusy MZK

1/3 Brudne autobusy MZK

2/3 Brudne autobusy MZK

2/3 Brudne autobusy MZK

3/3 Brudne autobusy MZK

3/3 Brudne autobusy MZK

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości