Drugi przetarg na Spichrzową zakończony fiaskiem

8 marca 2018, 08:58, ak
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa unieważniły drugi przetarg na wykonanie dokumentacji ulicy Spichrzowej. Wszystko przez to, że miasto zapisało mniej pieniędzy na realizację inwestycji, niż za pierwszym razem. Wiele wskazuje na to, że niebawem zostanie ogłoszone kolejne postępowanie.

Trwają prace przy przebudowie ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Dworcowej do Młyńskiej, a w poniedziałek 12 marca ruszy kolejny etap przebudowy na odcinku od ul. Hejmanowskiej (dawna ul. Cichońskiego) do ul. Wełniany Rynek i Pionierów. Tym samym ulica Spichrzowa będzie jeszcze bardziej obciążona jako jeden z głównym objazdów Sikorskiego.

Jak bardzo zniszczona i dziurawa jest obecnie ul. Spichrzowa wie każdy mieszkaniec Gorzowa. Dlatego też droga pilnie potrzebuje potrzebuje remontu, co zresztą miasto zamierza zrobić w przyszłym roku. Oprócz prac remontowych, w planach jest przedłużenie ul. Spichrzowej na odcinku od Hejmanowskiej do Teatralnej – ma to być docelowy objazd dla deptaka na Sikorskiego.

Niestety przetargi na wykonanie dokumentacji projektowej w ramach zadania „Przebudowa ul. Spichrzowej” na odcinku od ul. Garbary do Hejmanowskiej i od Hejmanowskiej do Teatralnej kończą się unieważnieniem.

Pierwszy przetarg został unieważniony przez gorzowskich urzędników ze względu na przekroczenie budżetu o 55 tys. zł. Wówczas miasto na przygotowanie projektu przeznaczyło 411 tys. 689 zł. Natomiast do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - konsorcjum Augmen Consulting Group, która zaproponowała kwotę 467 tys. 400 zł. Wydawało się, że różnica nie jest aż tak duża i magistrat dołoży te brakujące 55 tys. zł, tym bardziej że w innych przetargach brakowało czasami kilkuset tysięcy czy nawet kilku milionów. Niestety przetarg został unieważniony, a miasto ogłosiło drugie postępowanie.

Również w drugim przetargu zgłosiła się tylko jedna i ta sama firma, co za pierwszym razem - konsorcjum Augmen Consulting Group, która zaproponowała taką samą kwotę 467 tys. 400 zł. Zaskakujące było jednak to, że za drugim razem miasto przeznaczyło na wykonanie dokumentacji projektowej 370 tys. zł, czyli o ponad 41 tys. zł mniej niż podczas pierwszego postępowania. A sama oferta przekraczała budżet o 97,4 tys. zł. To oznaczało, że również tym razem przetarg zostanie unieważniony.

Niestety nasze przypuszczenia sprawdziły się i magistrat unieważnił drugi przetarg. Teraz tylko czekać na ogłoszenie trzeciego postępowania. - Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż ocena oferty, która wpłynęła w postępowaniu przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oferta przekracza o 97 400 zł środki finansowe, jakie zamawiający zamierzał przeznaczyć na zamówienie. Ponadto zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny zaoferowanej przez wykonawcę - czytamy w uzasadnieniu unieważnienia postępowania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości