Wiadomości

Miesiąc tańszej sterylizacji w Gorzowie

2 marca 2018, 16:16, red
Przez cały marzec mieszkańcy Gorzowa mogą skorzystać z Akcji Sterylizacji 2018, podczas której zabiegi będą przeprowadzane w niższych cenach. Chęć udziału w programie wyraziły trzy gabinety w Gorzowie oraz kilkanaście w całym regionie.

Marzec to czas kocich amorów. To właśnie u progu wiosny w nocy budzi nas dźwięk przypominający płacz dziecka, przeradzający się w długie melodyjne zawodzenie. - Wtedy możemy być pewni, że jakaś koteczka nawołuje w ten sposób kocura. To znak dla kociego macho: "Mój drogi! Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia!". A jeśli usłyszymy zaraz potem pytające, nieśmiałe "Miau?" i za jakąś chwilę wyraźny głośny krzyk kotki... No cóż, drodzy Czytelnicy, z tej mąki będzie chleb, czyli będą kociaki – tak kocie marcowanie opisuje portal kocidom.waw.pl

Jeżeli chcemy temu zapobiec – jest jeden bardzo prosty sposób: sterylizacja. Wbrew pozorom nie jest to zabieg skomplikowany, ale musi być wykonany w specjalistycznym gabinecie weterynaryjnym. Sterylizacja uważana jest za najbardziej humanitarną metodę ograniczania populacji zwierząt domowych.

Akcja o ogólnopolskim charakterze skierowana jest głównie do właścicieli psów i kotów. Adresy oraz dane lecznic, które zadeklarowały w niej udział, dostępne są na stronie stworzonej przez organizatorów wydarzenia:

https://www.akcjasterylizacji.pl/mapa-lecznic/?search=Gorz%C3%B3w+Wielkopolski

W Gorzowie są to trzy lecznice: przy ulicy Okólnej, Witosa i Słonecznej. Pamiętajmy, że na zabieg musimy się wcześniej umówić, najlepiej zrobić to telefonicznie. Lecznice biorące udział w tej akcji oferują zniżkę na zabieg sterylizacji wahający się w granicach od 15 do 20%. Dla przykładu sterylizacja małej kotki kosztować może około 130 złotych, a kocura – około 80 złotych. Mimo obowiązujących zniżek warto wiedzieć, że wpływ na ostateczny koszt, jaki poniesie właściciel, ma płeć zwierzęcia oraz jego waga.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości