• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Miesiąc tańszej sterylizacji w Gorzowie

2 marca 2018, 16:16, red
Przez cały marzec mieszkańcy Gorzowa mogą skorzystać z Akcji Sterylizacji 2018, podczas której zabiegi będą przeprowadzane w niższych cenach. Chęć udziału w programie wyraziły trzy gabinety w Gorzowie oraz kilkanaście w całym regionie.

Marzec to czas kocich amorów. To właśnie u progu wiosny w nocy budzi nas dźwięk przypominający płacz dziecka, przeradzający się w długie melodyjne zawodzenie. - Wtedy możemy być pewni, że jakaś koteczka nawołuje w ten sposób kocura. To znak dla kociego macho: "Mój drogi! Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia!". A jeśli usłyszymy zaraz potem pytające, nieśmiałe "Miau?" i za jakąś chwilę wyraźny głośny krzyk kotki... No cóż, drodzy Czytelnicy, z tej mąki będzie chleb, czyli będą kociaki – tak kocie marcowanie opisuje portal kocidom.waw.pl

Jeżeli chcemy temu zapobiec – jest jeden bardzo prosty sposób: sterylizacja. Wbrew pozorom nie jest to zabieg skomplikowany, ale musi być wykonany w specjalistycznym gabinecie weterynaryjnym. Sterylizacja uważana jest za najbardziej humanitarną metodę ograniczania populacji zwierząt domowych.

Akcja o ogólnopolskim charakterze skierowana jest głównie do właścicieli psów i kotów. Adresy oraz dane lecznic, które zadeklarowały w niej udział, dostępne są na stronie stworzonej przez organizatorów wydarzenia:

https://www.akcjasterylizacji.pl/mapa-lecznic/?search=Gorz%C3%B3w+Wielkopolski

W Gorzowie są to trzy lecznice: przy ulicy Okólnej, Witosa i Słonecznej. Pamiętajmy, że na zabieg musimy się wcześniej umówić, najlepiej zrobić to telefonicznie. Lecznice biorące udział w tej akcji oferują zniżkę na zabieg sterylizacji wahający się w granicach od 15 do 20%. Dla przykładu sterylizacja małej kotki kosztować może około 130 złotych, a kocura – około 80 złotych. Mimo obowiązujących zniżek warto wiedzieć, że wpływ na ostateczny koszt, jaki poniesie właściciel, ma płeć zwierzęcia oraz jego waga.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości