Wiadomości

Zastrzelili żubra, jego mięso trafi na festyn grillowy [film i zdjęcia]

15 września 2017, 22:31, red
fot. rbb/Brandenburg aktuell
Brandenburskie ministerstwo środowiska z siedzibą w Poczdamie jest „zszokowane” i „oburzone” działaniami lokalnych władz w Lebus. Chodzi o zabicie żubra, który miał zagrażać lokalnej społeczności i stwarzać niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Szokujące informacje podaje niemiecka telewizja RBB w swoim programie informacyjnym „Brandenburg aktuell”. W materiale filmowym dziennikarz tej stacji informuje, że zabite zwierze zostało pocięte na kawałki i trafi na ruszt podczas najbliższego festynu grillowego. Stacja pokazuje też odciętą głowę żubra, oraz wnętrzności przygotowane do uczty. Wszystko to słychać w 40 sekundzie poniższego nagrania

Po fali krytyki w mediach i na portalach społecznościowych sprawą odstrzelenia żubra, który wędrował także po naszym regionie zainteresowało się ministerstwo środowiska kraju związkowego Brandenburgia. Sprawę opisuje na swoich łamach gazeta Markiche Oderzeitung.

Jak pisze gazeta, w środę wędrującego żubra zobaczył jeden z mieszkańców miejscowości Lebus w powiecie Märkisch-Oderland i zawiadomił policję. Funkcjonariusze policji, razem z lokalnym urzędnikiem, w celu ochrony ludności, podjęli decyzję o konieczności zastrzelenia zwierzęcia. Wyrok na wędrującym żubrze wykonało dwóch myśliwych. Później odciętą głowę żubra wożono na wózku widłowym, co nagrała regionalna stacja rbb.

Grupa „Zielonych” w Landtagu (parlament kraju związkowego w Niemczech) już zapowiedziała interwencję w tej sprawie. – Użyte środki wobec tego zwierzęcia wydają się zupełnie nieproporcjonalne – mówi Benjamin Raschke, przedstawiciel grupy parlamentarnej. Gazeta dodaje, że żubr w Niemczech jest pod ścisłą ochroną.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości