Wiadomości

Lubuski żubr zastrzelony w Niemczech [zdjęcia]

15 września 2017, 10:54, red
fot. czytelnik
W okolicach niemieckiej miejscowości Lebus zastrzelono żubra. To prawdopodobnie to samo zwierzę, które ostatnio spacerowało w okolicach m.in. Santoka, Gorzowa czy w Owczarach. Kiedy żubr przeszedł na niemiecką stronę, został zastrzelony. Tam zezwolenie na jego odstrzał miał wydać lokalny weterynarz.

W czwartek 14 września żubr, który od kilku lat wędrował po województwie lubuskim przeszedł na niemiecką stronę. Zwierzę spacerowało w okolicach miejscowości Lebus. Tam wzbudziło nie tylko podziw i zachwyt wśród ludzi, ale również strach.

Dlatego też miejscowy weterynarz w uzgodnieniu z władzami miasteczka wydał polecenie, aby odstrzelić zwierzę. Jak podaje niemiecki portal rbb24, żubr został zastrzelony przez myśliwego, ponieważ był zagrożeniem dla ludności i ruchu drogowego.

Brak słów na takie zachowanie, tym bardziej że zwierzę, które przez ostatnie lata wędrował po naszym województwie nikomu krzywdy nie zrobiło. Niemiecki portal rbb24 opublikował na swoim profilu drastyczny film, na którym widać odciętą głowę żubra... Jak dowiadujemy się z materiału, ma ona trafić do lokalnego muzeum.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

1/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

2/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

2/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

3/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

3/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

4/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

4/4 Żubr zastrzelony w Niemczech

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości