Wiadomości

Zobacz antyterrorystów w akcji na Słonecznej [film]

1 marca 2017, 11:02, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Policjanci z Gorzowa opublikowali film z poniedziałkowej akcji antyterrorystów na osiedlu Słonecznym. Pijany 51-letni mieszkaniec jednego z bloków został siłą wyciągnięty z mieszkania po tym, jak groził bronią ratownikom medycznym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 27 lutego po godz. 21 przy ul. Słonecznej 79 w Gorzowie. Jako jedyni poinformowaliśmy o zdarzeniu w tekście Awantura na Słonecznej. Następnego dnia, kiedy uzyskaliśmy więcej informacji na temat zdarzenia, poinformowaliśmy czytelników, że w akcji brali udział antyterroryści.

Do mieszkania na trzecim piętrze przy Słonecznej 79 została wezwana karetka pogotowia. Wcześniej doszło tam do awantury. Ratownicy medyczni mieli zabrać z mieszkania nieprzytomną kobietę. W czasie działań ratowniczych 51-letni mężczyzna, który również przebywał w mieszkaniu, wyciągnął z szafy przedmiot przypominający broń – był to pistolet hukowy – i zaczął celować nim w stronę ratowników. - Ratownicy medyczni zabrali szybko nieprzytomną kobietę i odwieźli ją do gorzowskiego szpitala. W międzyczasie o całym zdarzeniu poinformowali policję – wyjaśnia Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na miejsce natychmiast zostały wysłane trzy patrole policji. Funkcjonariusze mieli na sobie kamizelki kuloodporne. Dwójka funkcjonariuszy zabezpieczała wejście do klatki i przeganiała przechodniów. Pozostali policjanci weszli do środka – przez okno było widać jak stoją pod drzwiami mieszkania. Niedługo potem na miejscu zjawili się antyterroryści, którzy siłą weszli do mieszkania, w którym zatrzymali pijanego 51-latka. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

W mieszkaniu zabezpieczono również broń, a mężczyznę zabrano do komendy, aby wytrzeźwiał. Ostatecznie 51-latek usłyszał zarzut wywierania wpływu na ratowników medycznych przy użyciu groźby bezprawnej. Grozi mu do 3 lat więzienia. - Warto wskazać, że ratownik medyczny w czasie wykonywania czynności służbowych tj. ratowniczych jest traktowany jako funkcjonariusz publiczny – podkreśla Maciej Kimet z zespołu prasowego KWP w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości