Wiadomości

Nie będzie 15 minut darmowego parkowania, ale jest szanse na sobotę bez opłat w SPP

18 kwietnia 2015, 10:53, aw
fot. Anna Warchoł
Po dwóch miesiącach dyskusji na temat opłat w Strefie Płatnego Parkowania mamy w końcu oficjalne stanowisko władz miasta. Wiemy już na pewno, że pomysł radnych PO nie ma szans na realizację.

Dyskusja na temat zmian opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania pojawiła się na początku tego roku. W lutym zapytaliśmy się prezydenta Jacka Wójcickiego co sądzi na temat darmowego parkowania w soboty. Prezydent stwierdził, że jest to ciekawy pomysł wart rozważenia. Również przewodniczący Rady Miasta Robert Surowiec mówił, że takie rozwiązanie zostanie wzięte pod uwagę.

- Powrócimy też do naszego projektu, który zakłada, że za pierwsze 15 minut w dni powszednie również nie będzie pobierana opłata – mówił w lutym na łamach portalu gorzowianin.com Robert Surowiec i rzeczywiście radni klubu Platformy Obywatelskiej złożyli interpelację w tej sprawie.

Minęły dwa miesiące i wiemy już, jakie jest oficjalne stanowisko miasta w obu kwestiach. Prezydent Wójcicki zapowiedział, że władze nie planują wprowadzenia darmowego parkowania przez pierwsze 15 minut w Strefie Płatnego Parkowania.

Według prezydenta spowoduje to większy ruch samochodów w centrum, przez co zwiększą się problemy z parkowaniem. Problem też dotknie mieszkańców, którzy nie będą mogli znaleźć miejsca postojowego pod własnym blokiem.

Jednak władze podjęły działania w kwestii zniesienia opłat za parkowanie w soboty. Obecnie do godz. 14 musimy płacić za postój. Ale jest szansa, że w niedługim to się zmieni.

- Zostały rozpoczęte działania w zakresie wprowadzenia zmiany w regulaminie Strefy dotyczące parkowania w soboty – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. – W związku z koniecznością konsultacji ze związkami zawodowymi, propozycja takiego rozwiązania zostanie przedstawiona Radzie Miasta po przeprowadzeniu tej procedury.

Wójcicki tłumaczy, że wprowadzenie i funkcjonowanie SPP poprawia dostępność do obszaru centrum miasta. A przy dogodnej komunikacji miejskiej, odpowiedniej wysokości opłat i skutecznej ich egzekucji, jest środkiem mającym na celu zapewnienie dostępności miejsc parkingowych i rotację pojazdów. Ma również na celu zmniejszenie ilości pojazdów wjeżdżających do centrum, wyeliminowanie długotrwałego parkowania oraz sprawienie, że wygodniejsze będzie korzystanie z innego środka komunikacji.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości