Wiadomości

Pierwsze 15 minut parkowania za darmo? Jest na to szansa!

12 marca 2015, 11:21, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Opole i Szczecin już to ma. Teraz przyszedł czas na Gorzów. Radni PO zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami przygotowali interpelację w sprawie zniesienia opłat za pierwsze 15 minut parkowania.

Nowe władze, to nowa jakość i „świeże” spojrzenie na problemy miasta. A zwłaszcza na centrum Gorzowa, które od kilku lat po prostu umiera. Puste lokale przy ul. Sikorskiego czy Chrobrego, dziurawe drogi, a przede wszystkim opłata za parkowanie w centrum – to wszystko odstrasza mieszkańców od spędzania wolnego czasu w „sercu” naszego miasta, a całe życie przenosi się do galerii handlowych, gdzie parking jest darmowy.

Jednak to ma się już niedługo zmienić. Obecne władze chcą zatrzymać degradację miasta i przywrócić śródmieściu jego dawny blask. Ale wszystko w swoim czasie.

Na początek mają zostać obniżone ceny za wynajem lokali w centrum Gorzowa. A radni z klubu Platformy Obywatelskiej wychodzą o krok dalej i chcą, aby pierwsze 15 minut w strefie płatnego parkowania było za darmo – takie zapowiedzi padły już w lutym w rozmowie z naszym portalem.

- Jeszcze w marcu do prezydenta Wójcickiego trafi interpelacja w tej sprawie. Będziemy się domagać i walczyć o to, aby ten kwadrans parkowania był darmowy – komentuje Robert Surowiec, przewodniczący Rady Miasta. – Tym bardziej, że handlowcy z centrum miasta żalili się, że przez płatne parkingi mają mniej klientów, bo ludzie wolą pojechać do galerii handlowej na zakupy, gdzie zupełnie za darmo zostawią swoje auto.

Jak to będzie działać?

Podobne rozwiązania zastosowano już w Szczecinie czy Opolu. W Gorzowie również jest to możliwe, bo wystarczy niewielkim kosztem przeprogramować parkomaty.

Wówczas kierowca, który będzie chciał pozostawić swoje auto na parkingu na nie dłużej niż 15 minut, będzie musiał podejść tak jak zwykle do parkomatu i przycisnąć odpowiedni guzik. Wtedy zostanie wydrukowany darmowy bilet, na którym będzie widniał czas parkowania.

- Jeżeli ktoś przekroczy te darmowe 15 minut, to po prostu będzie musiał dopłacić – podkreśla Surowiec.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości