• Jutro 16°/7°
  • Jakość powietrza (CAQI): 22

Co za mecz! Cuprum Stilon Gorzów wygrywa w tie-breaku ze Stalą Nysa

13 października 2024, 23:10, Anna Kluwak
Doskonała końcówka Cuprum Stilonu Gorzów sprawiła, że o wyniki meczu w Nysie zdecydował tie-break. W piątym secie lepsi okazali się podopieczni trenera Kowala, który wygrali 15:13. MVP został Robert Taht ze Stilonu, który miał 83-procentową skuteczność w ataku, w sumie zdobył 21 punktów. To czwarte zwycięstwo Cuprum Stilonu Gorzów.

Pierwszy set rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którzy dzięki skutecznym blokom objęli prowadzenie 9:6. Zespół z Gorzowa zdołał wyrównać na 10:10, jednak w dalszej części seta inicjatywę przejęła Stal Nysa. W decydujących momentach kluczowe ataki wykonał Michał Gierżot, a asem serwisowym popisał się Dawid Dulski, co zakończyło seta wynikiem 25:19. Mimo słabszej skuteczności w ataku gospodarze dominowali w bloku, notując przewagę 7–1.

Druga partia przebiegła pod dyktando gości. Cuprum Stilon Gorzów szybko objął prowadzenie 4:1 i systematycznie je powiększał. Przełomowym momentem była imponująca seria punktów przy zagrywkach Seweryna Lipińskiego, która doprowadziła do stanu 22:11. Goście dominowali zarówno w polu serwisowym (5 asów przy braku asów gospodarzy), jak i w ataku, co zaowocowało wygraną 25:14.

Trzeci set rozpoczął się wyrównaną grą, ale przy stanie 11:11 gospodarze zdobyli serię punktów, odskakując na 16:11. Zawodnicy z Gorzowa odpowiedzieli dwoma asami Adama Lorenca, zmniejszając stratę do 17:15, a następnie zbliżyli się na 19:18. W końcówce jednak to Stal Nysa zachowała więcej zimnej krwi, wykorzystując błędy rywali. Setbola zapewnił ponownie Gierżot, a pomyłka serwisowa gości przypieczętowała wynik 25:22.

Czwarta odsłona była zacięta, z minimalną przewagą gospodarzy. Po ataku Marcina Kani goście doprowadzili do remisu 18:18. W kluczowych momentach skutecznością wykazali się Chizoba Neves Atu i Kamil Kwasowski, wyprowadzając Cuprum na prowadzenie 23:21. Dwa ostatnie punkty zdobył Lipiński, kończąc seta wynikiem 25:23 dla gości.

W decydującym tie-breaku goście szybko objęli prowadzenie 7:5 po asie serwisowym Lipińskiego. Gospodarze wyrównali na 7:7 dzięki punktowej zagrywce Kelliana Motta Paesa. Następnie jednak Cuprum zdobyło cztery punkty z rzędu, w tym asa Vuka Todorovicia, wychodząc na 11:7. Stal Nysa nie poddawała się, a dwa asy Gierżota zmniejszyły stratę do 11:10. Piłkę meczową dla gości wywalczył Neves Atu przy stanie 14:12. Choć gospodarze obronili pierwszą piłkę, decydujący punkt zdobył Kwasowski, ustalając wynik tie-breaka na 15:13 dla Cuprum.

PSG Stal Nysa - Cuprum Stilon Gorzów 2:3 (25:19, 14:25, 25:22, 23:25, 13:15)

Siatkarze Cuprum Stilonu Gorzów mają rozegrane pięć meczów, z czego mają cztery wygrane na koncie. Aż dwa mecze wygrali w tie-breaku. Obecnie zajmują szóste miejsce w tabeli z 10 punktami.