• Dziś 16°/6°
  • Jutro 16°/8°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18

Niezwykły powrót Cuprum Stilon Gorzów! Zwycięstwo nad Treflem Gdańsk w pasjonującym tie-breaku!

14 września 2024, 20:50, Oprac.: Marcin Kluwak
Siatkarze Cuprum Stilon Gorzów rozpoczęli sezon PlusLigi z prawdziwym przytupem, pokonując drużynę Trefla Gdańsk w emocjonującym meczu pełnym zwrotów akcji. Gorzowianie zwyciężyli po niezwykle zaciętym tie-breaku, co zwiastuje obiecujący początek sezonu.

Już od pierwszego gwizdka Trefl Gdańsk narzucił mocne tempo gry. Zespół prowadzony przez Mariusza Sordyla szybko zyskał przewagę, utrzymując ją przez większość pierwszego seta. Choć gospodarze z Gorzowa próbowali odrabiać straty i w pewnym momencie zbliżyli się na jeden punkt (17:16), to jednak w kluczowym momencie ich gra zamarła. Gdańszczanie zdobyli aż siedem punktów z rzędu i pewnie wygrali pierwszą partię 25:16.

Przełamanie Cuprum Stilon Gorzów w drugim secie

Druga odsłona meczu rozpoczęła się podobnym scenariuszem – to goście lepiej weszli w grę, ale tym razem gorzowianie nie zamierzali odpuścić. Dzięki skutecznej zagrywce i solidnej grze w obronie, zdołali wyrównać i objąć prowadzenie (19:15). Zespół z Gdańska wyraźnie osłabł, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Cuprum Stilon Gorzów. Pod wodzą trenera Andrzeja Kowala, gospodarze triumfowali w drugim secie, wyrównując stan rywalizacji.

Cuprum Stilon Gorzów nie poddaje się mimo trudności

Trzeci set był prawdziwym pokazem siatkówki na najwyższym poziomie. Oba zespoły grały punkt za punkt, żaden nie był w stanie wypracować znaczącej przewagi. Jednak pod koniec tej części gry drużyna z Gdańska zdołała zdobyć trzy punkty z rzędu, co wystarczyło, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Mimo prowadzenia Trefla, Cuprum Stilon Gorzów pokazał charakter, nie poddając się do samego końca.

Zacięta walka w czwartej partii

Czwarty set początkowo przebiegał pod dyktando zespołu z Gdańska. Blok i obrona gości były niemal nie do przejścia, a gorzowianie nie potrafili znaleźć sposobu na skuteczny atak. Jednak sytuacja zaczęła się zmieniać po połowie seta. Cuprum Stilon Gorzów zaczął zdobywać punkty seriami, doprowadzając do remisu (16:16). Zrobiło się nerwowo, ale to właśnie gospodarze lepiej radzili sobie w tym kluczowym momencie. Dzięki zaangażowaniu i determinacji, zdołali wyrównać stan meczu, wygrywając czwarty set.

Triumf Cuprum Stilon Gorzów w tie-breaku

Decydujący tie-break był prawdziwą walką "na noże". Każdy punkt miał ogromne znaczenie, a obie drużyny walczyły z całych sił. Cuprum Stilon Gorzów szybko wyszło na dwupunktowe prowadzenie (9:7), ale Trefl Gdańsk natychmiast odpowiedział i objął prowadzenie (10:9). Końcówka tego seta była pełna emocji, ale to gospodarze wykazali się większą odpornością psychiczną. Cuprum Stilon Gorzów wygrał 15:13, co zapewniło im niezwykle cenne zwycięstwo na otwarcie sezonu.

Nowy sezon, nowe nadzieje dla Cuprum Stilon Gorzów

Wygrana nad Treflem Gdańsk to doskonały start dla Cuprum Stilon Gorzów w nowym sezonie PlusLigi. Zespół pokazał nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim charakter i determinację, które mogą być kluczem do sukcesu w nadchodzących spotkaniach. Kibice z Gorzowa mają powody do radości i mogą z optymizmem patrzeć na dalsze zmagania swojej drużyny w lidze.

Cuprum Stilon Gorzów - Trefl Gdańsk 3:2 (19:25, 25:19, 21:25, 25:22, 15:13)