• Dziś 14°/6°
  • Jutro 16°/7°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16

Emocjonujące starcie w Gorzowie: Cuprum Stilon zwycięża Ślepsk Malow Suwałki 3:1

29 września 2024, 07:57, Oprac.: Marcin Kluwak
W sobotni wieczór, w hali Arena w Gorzowie Wielkopolskim, doszło do elektryzującego spotkania siatkarzy Cuprum Stilon Gorzów i Ślepsk Malow Suwałki. Gospodarze, choć początkowo mieli pełną kontrolę nad meczem, musieli stawić czoła rosnącemu oporowi gości, którzy walczyli o doprowadzenie do tie-breaka. Ostatecznie to blok gorzowian przeważył szalę zwycięstwa, zapewniając im komplet punktów, a tytuł MVP zasłużenie przypadł Chizobie Nevesowi Atu.

Dynamiczny początek, gorzowianie na prowadzeniu

Mecz rozpoczął się pod dyktando gości z Suwałk, którzy po asie serwisowym Quentina Jouffroya odskoczyli na 7:5. Jednak Cuprum Stilon szybko odpowiedział dzięki skutecznej kontrze Nevesa Atu. Prowadzenie wielokrotnie zmieniało się w pierwszym secie, a kluczową rolę odegrała mocna gra atakujących obu drużyn. Dopiero blok na Bartoszu Filipiaku i skuteczny atak Kamila Kwasowskiego pozwoliły gospodarzom objąć prowadzenie (19:16). Ślepsk Malow starał się nadgonić, lecz błędy własne i niezdolność do powstrzymania Kwasowskiego na siatce sprawiły, że pierwsza partia padła łupem Cuprum Stilon (25:20).

Kontrola gospodarzy w drugim secie

Cuprum Stilon kontynuował dobrą grę w drugim secie, a zagrywka Kwasowskiego i Nevesa Atu szybko przyniosła im przewagę (7:4). Ślepsk próbował odpowiedzieć, jednak gospodarze dominowali w bloku, powiększając prowadzenie do 12:8. Suwalczanie zbliżyli się na 16:18 przy serii Marcina Krawieckiego, lecz Filipiak miał problemy w ataku, co dało szansę gorzowianom na odbudowanie przewagi. Cuprum Stilon nie pozwolił sobie wydrzeć seta, który zakończył Mathijs Desmet (25:19).

Ślepsk walczy do końca

Trzeci set przyniósł przebudzenie Ślepska Malow. Goście, dzięki kontrze Konrada Stajera, wyszli na szybkie prowadzenie 5:1. Jednak Desmet i jego skuteczne ataki szybko wyrównały stan rywalizacji. Bartosz Filipiak odegrał kluczową rolę, przywracając niewielką przewagę Ślepska (12:10), a jego blok oraz błędy gorzowian pozwoliły podopiecznym trenera Kwapisiewicza utrzymać prowadzenie (17:14). Mimo prób gospodarzy, to goście z Suwałk zamknęli seta po mocnym ataku Honorato (25:21).

Czwarty set pełen emocji

W decydującej partii ponownie doszło do wyrównanej walki. Gorzowianie, mimo prowadzenia Ślepska w bloku (6:4), zdołali odrobić straty dzięki grze Nevesa Atu. W kluczowych momentach seta obie drużyny popełniały sporo błędów na zagrywce, co utrzymywało wynik w okolicach remisu (16:16). Mimo przewagi, jaką dał Jouffroy gościom, Cuprum Stilon nie zamierzał odpuszczać. Po kontrze Desmeta to gospodarze mieli pierwszą piłkę setową. Ostatecznie batalia na przewagi zakończyła się blokiem Seweryna Lipińskiego, który przypieczętował triumf Cuprum Stilon (28:26).

Cuprum Stilon Gorzów – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 28:26)

Składy zespołów:

Cuprum Stilon: Lipiński (8), Desmet (15), Kania (11), Neves Atu (22), Kwasowski (17), Todorović, Granieczny (libero) oraz Ferens, Lorenc (3), Stępień
Ślepsk: Stajer (8), Honorato (17), Filipiak (7), Halaba (4), Jouffroy (12), Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Wierzbicki (5), Kwasigroch, Krawiecki (2), Firszt (8)