• Jutro 16°/7°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16

Porażka Cuprum Stilonu Gorzów. Przegrali ze Skrą Bełchatów 3:0

22 września 2024, 16:19, Anna Kluwak
W niedzielę 22 września w ramach 2. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Stilonu Gorzów zmierzyli się na wyjeździe z drużyną PGE GiEK Skra Bełchatów. Faworytami spotkania byli gospodarze, którzy pewnie wygrali cały mecz 3-0.

Skra Bełchatów od początku pierwszego seta wyszła na pewne prowadzenie 4:1, a następnie 6:3. Siatkarze Cuprum Stilonu Gorzów próbowali gonić wynik, ale przez całego seta nie doprowadzili nawet do remisu z drużyną gospodarzy, nie mówiąc już o wyjściu na prowadzenie. Pierwszego seta Skra Bełchatów pewnie wygrała 25:18.

Drugi set zaczął się wyrównanie grą punkt za punkt. Przy remisie 11:11 nastąpiło przełamanie w drużynie Stilonu Gorzów i goście wyszli na prowadzenie 14:16. Jednak Skra Bełchatów tak łatwo nie odpuściła i doprowadziła do remisu 18:18, a następnie wyszła na prowadzenie 21:19. Gospodarze wygrali drugiego seta 25:22.

Trzeci set przebiegał na początku bardzo wyrównanie, jednak przy stanie 7:7 gospodarze włączyli piąty bieg i zaczęli odskakiwać gorzowskiej drużynie. Najpierw 12:8, a później 20:12. Goście nie byli w stanie znaleźć sposobu na grę siatkarzy z Bełchatowa. Ostatecznie to Skra wygrała trzeciego seta 25:15 i cały mecz 3-0.

PGE GiEK Skra Bełchatów - Cuprum Stilon Gorzów 3-0 (25:18, 25:22, 25:15)