• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy się buntują. Mają dosyć blokady S3, zbierają podpisy pod petycją

29 marca 2024, 12:35, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Coraz więcej osób ma już dosyć blokady drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem, która trwa od wielu tygodni. Dlatego też pani Joanna postanowiła napisać petycję w sprawie zakończenie protestu rolników i odblokowania ekspresówki. Mieszkanka Gorzowa zbiera podpisy pod petycją, która ma trafić do gminy Myślibórz oraz do wojewody zachodniopomorskiego

W większości miejsc w kraju z uwagi na Święta Wielkanocne, rolnicy postanowili zawiesić całkowicie swoje protesty lub je ograniczyć. Jednak rolnicy z województwa zachodniopomorskiego, którzy blokują węzeł S3 w Myśliborzu nie zamierzają odpuszczać nawet w święta i droga ekspresowa pomiędzy Gorzowem, a Myśliborzem będzie zablokowana przez całą dobę aż do piątku 19 kwietnia.

Ta informacja nie spodobała się mieszkańcom Gorzowa i Myśliborza, a także okolicznych miejscowości, którzy mają już dosyć blokady drogi ekspresowej od wielu tygodni. Mieszkańców męczą objazdy starą trójką, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu, nieporównywalnie większe z tym jak miało to miejsce kilkanaście lat temu, jeszcze przed wybudowaniem drogi ekspresowej. Ponadto wiele osób jest oburzonych faktem, że rolnicy zostawili na S3 swoje maszyny, a sami nie biorą udziału w proteście i blokowaniu drogi.

- Przecież ich tam nie ma, zostawili stare graty i zadowoleni. Dramat - podkreśla czytelniczka Magdalena. - A co to za strajk i blokada, jak ich fizycznie tam nie ma? Nie rozumiem tego - pyta się z kolei czytelniczka Marta. - To są matoły, to już nie jest strajk tylko zawłaszczenie publicznej drogi - przyznaje czytelnik Artur. - Odholować te graty na złom. Wszędzie były protesty, prawie całej Europie. Ale żeby tyle czasu blokować drogę ekspresowa, to już przesada - przyznaje czytelnik Grzegorz.

Warto przypomnieć, że trasa S3 była blokowana od lutego codziennie przez kilka godzin. Później rolnicy zdecydowali się zaostrzyć protest i od 12 marca zamienić blokadę cykliczną w blokadę całodobową.

Petycja w sprawie zakończenia blokady drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem i Myśliborzem

Dlatego też jedna z osób, która ma dosyć blokady drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem i Myśliborzem napisała petycję w sprawie zakończenia strajku i zbiera podpisy. - Złóż swój podpis jeśli popierasz wniosek o zakończenie strajku rolników na trasie drogi ekspresowej S3. Wniosek ma zostać złożony do wojewody zachodniopomorskiego oraz w gminie Myślibórz – podkreśla pani Joanna, autorka petycji.

Petycję w sprawie zakończenia strajku na drodze ekspresowej S3 możesz podpisać TUTAJ. Petycję podpisali do tej pory m.in. mieszkańcy Gorzowa, Myśliborza, Szczecina czy też Zielonej Góry.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości