• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8
Wiadomości

Rolnicy nie odpuszczają. Protest i blokada S3 nawet w Wielkanoc

27 marca 2024, 10:39, Anna Kluwak
fot. archiwum
W większości miejsc w kraju z uwagi na Święta Wielkanocne, rolnicy postanowili zawiesić całkowicie swoje protesty lub je ograniczyć. Jednak rolnicy z województwa zachodniopomorskiego, którzy blokują węzeł S3 w Myśliborzu nie zamierzają odpuszczać nawet w święta i droga ekspresowa pomiędzy Gorzowem, a Myśliborzem będzie zablokowana przez całą dobę aż do piątku 19 kwietnia.

Od wielu tygodni trwają blokady dróg przez protestujących rolników w całym kraju. Protestujący chcą w ten sposób pokazać, że sprzeciwiają się sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski oraz założeniom Zielonego Ładu. Dla mieszkańców Gorzowa i województwa lubuskiego najbardziej uciążliwa jest blokada drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ i węzłem Gorzów Myślibórz. Najpierw trasa była blokowana codziennie przez dwie godziny. Później rolnicy zdecydowali się zaostrzyć protest i od 12 marca zamienić blokadę cykliczną w blokadę całodobową.

Według wstępnych założeń całodobowa blokada S3 miała potrwać do środy 20 marca. Niestety w ubiegłym tygodniu rolnicy zdecydowali, że droga ekspresowa będzie zablokowana aż do piątku 19 kwietnia, o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Protest rolników został przedłużony! Droga S3 z Gorzowa do Myśliborza będzie wciąż zablokowana”.

Rolnicy nie odpuszczają, będą blokować S3 nawet w Wielkanoc

W większości miejsc w kraju z uwagi na Święta Wielkanocne rolnicy postanowili zawiesić całkowicie swoje protesty lub je ograniczyć na okres świąteczny. Taką decyzję podjęli m.in. rolnicy z województwa lubelskiego czy podkarpackiego. Jak przyznają rolnicy, w kwietniu blokady mają zostać przeniesione z dróg pod biura poselskie i domy polityków, którzy popierają Zielony Ład. Natomiast tuż po wyborach samorządowych, planowane są kolejne masowe demonstracje rolników w całym kraju.

A co z blokowaniem drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem i Myśliborzem w czasie Świąt Wielkanocnych? Jak się okazuje, rolnicy z powiatu myśliborskiego, gryfińskiego i pyrzyckiego w województwie zachodniopomorskim nie zamierzają odpuszczać i na czas Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy, zostanie utrzymana całodobowa blokada S3 na odcinku Gorzów Północ - Myślibórz.

Natomiast w poniedziałek 1 kwietnia w godz. 15-18 zamierzają blokować drogę wojewódzką nr 199 na wysokości skrętu na Kołbacz, a we wtorek 2 kwietnia w godz. 13-17 protestować w gminie Warnice.

Dlatego osoby planujące podróże w czasie świąt powinny liczyć się z dużym natężeniem ruchu na tzw. starej trójce i drodze wojewódzkiej nr 119 pomiędzy Gorzowem i Myśliborzem.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości