• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Miasto Gorzów daje 2 miliony złotych na Centrum Symulacji Medycznej

12 marca 2024, 11:50, Marcin Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński
Miasto Gorzów wspiera rozwój kierunków medycznych na AJP. Umowa, podpisana przez prezydenta i rektora, pozwoli na inwestycje w nowoczesną infrastrukturę i kształcenie. Pieniądze będą przekazane w dwóch transzach.

Umowa, o wartości 2 milionów złotych, ma na celu podniesienie jakości kształcenia i badań naukowych poprzez dofinansowanie rozwoju infrastruktury naukowo-dydaktycznej. Głównym celem jest inwestycja w budynek dydaktyczny Centrum Symulacji Medycznej.

Cieszę się, że możemy dołożyć małą cegiełkę do rozwoju uczelni, do tego, że otwiera się ona na nowe kierunki. Bardzo cieszymy się z rozwoju kierunków medycznych - z pielęgniarstwa i z centrum symulacji medycznych, które niedługo będzie otwarte - i dzisiaj chcemy dołożyć symboliczną cegiełkę do tej inwestycji, przekazując 2 milionów złotych dla Akademii, ku chwale uczelni i dla jej rozwoju – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Uczelnia rozwija się razem z miastem, staramy się za rozwojem miasta nadążyć, dlatego reagujemy bardzo szybko na jego potrzeby. Jedną z potrzeb było kształcenie medyczne. Rozwija się ono bardzo intensywnie, podobnie jak inne kierunki, ale akurat w wypadku medycznych, jest to kształcenie bardzo kosztowne. Wymaga specjalistycznej bazy, a nam zależy na tym, by to była baza na najwyższym poziomie, służącym przynajmniej przez kilkanaście najbliższych lat. Ta cegiełka, o której tak skromnie pan prezydent mówi, dla nas jest to duży kamień, który będzie podtrzymywał budynek i tworzył fundamenty kierunków medycznych – powiedziała prof. Elżbieta Skorupska – Raczyńska, rektor AJP.

Pieniądze dla uczelni zostaną przekazane w dwóch transzach - pierwsza w kwietniu, a druga we wrześniu bieżącego roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości